Rozrywka.Lelum.pl > Programy > Nasz nowy dom: Jak w rzeczywistości wygląda produkcja programu? Architektka ujawniła szczegóły
Karol Osiński
Karol Osiński 28.03.2021 20:31

Nasz nowy dom: Jak w rzeczywistości wygląda produkcja programu? Architektka ujawniła szczegóły

nasz nowy dom katarzyna dowbor
materiały prasowe Polsat

Jeden z najpopularniejszych programów Polsatu, Nasz nowy dom sprawia radość dziesiątkom tysięcy Polaków nieprzerwanie od 2013 roku. Jego prowadzącą jest Katarzyna Dowbor. Dzięki produkcji wiele rodzin z całej Polski może się cieszyć nowym domem. Tymczasem architektka programu, Martyna Kupczyk zdradziła, jak wyglądają zgłoszenia do produkcji Polsatu i czyje kandydatury są odrzucane.

Nasz nowy dom to prawdziwy hit, który dostarcza ludziom nie tylko rozrywki, ale także satysfakcję. Niestety, nie każda rodzina może liczyć na pomoc produkcji w ciężkich sytuacjach materialnych. Opowiedziała o tym architektka programu.

Architektka programu Nasz nowy dom zdradziła kilka faktów na temat produkcji

Martyna Kupczyk pracuje w programie Nasz nowy dom od paru lat. Dzięki m.in. jej pomocy mnóstwo rodzin z całej Polski zyskało porządny i nowoczesny dach nad głową. Na utworzonej niedawno godzinnej relacji na Facebooku postanowiła odpowiedzieć na kilka ważnych pytań w odniesieniu do produkcji.

Fani pytali m.in. o to, jakie domu są odrzucane przez projekt Polsatu. Architektka odpowiedziała, że są to głównie domy, które są za duże. Wyznała przy tym, że ekipa remontowa nie jest w stanie zrealizować zlecenia w zaledwie pięć dni, kiedy metraż domu jest naprawdę spory. Zleceniobiorcy zwracają uwagę także na rozkład budynku.

Nie możemy wyremontować domów, które są w bardzo złym stanie technicznym, bo mamy kierowników budowy, którzy są za tę całą budowę odpowiedzialni i nie możemy wziąć się za coś, kiedy nie jesteśmy pewni, że ten dom będzie stał przez następnie kilkanaście czy kilkadziesiąt lat – mówiła architektka.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Kilkoro fanów wyraziło swoją wątpliwość, że remonty mogą trwać zaledwie pięć dni. Martyna Kupczyk wyjaśniła, że tak właśnie jest. Wszystkie koszty związane z remontem domu pokrywa telewizja Polsat, a rodziny nie płacą ani grosza. Zdradziła również, że w ich pracy najtrudniejsze są rozstania ze swoimi rodzinami:

Powiem szczerze, że wyjeżdżamy często, więc jest problem, bo zostawiamy rodzinę. Ja mam małe dziecko, Kornelia już się przyzwyczaiła, że nie ma mamy w domu, ale ja się chyba nie do końca przyzwyczaiłam, że na te sześć dni wyjeżdżam – mówiła Martyna Kupczyk.

Sytuacje w programie Nasz nowy dom

Prowadząca program Katarzyna Dowbor niejednokrotnie spotykała się z bardzo ciężkimi sytuacjami rodzinnymi. Ostatnio przyjechała do domu, w którym mieszkało sześć osób, a ich los bardzo ją przejął. Jeden z członków rodziny był niepełnosprawny, a dom nie był dostosowany dla osób z niepełnosprawnością. Jednak to nie jedyny problem.

Jakiś czas temu spotkała ją równie przykra historia. Pewna kobieta niedługo przed remontem zachorowała na raka, a kilka tygodni po jego zakończeniu zmarła. Osierociła dwie córki.

Produkcja Polsatu niejednokrotnie poprawiła życie ludziom i jeszcze wielokrotnie się do tego przyczyni.

Zobacz wideo:

Cały ,,live” z Martyną Kupczyk możecie obejrzeć powyżej.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: facebook.com