Rozrywka.Lelum.pl > Programy > „Nasz nowy dom”: Kto płaci za remonty w dobie rosnących cen? Wdzięczna Dowbor zdradziła szczegóły
Martyna Kucharczyk
Martyna Kucharczyk 28.06.2022 15:09

„Nasz nowy dom”: Kto płaci za remonty w dobie rosnących cen? Wdzięczna Dowbor zdradziła szczegóły

Nasz nowy dom
fot. facebook.com/NaszNowyDom

W dobie pędzącej inflacji koszty remontów stają się coraz wyższe. Jest to niemałe wyzwanie dla producentów programu „Nasz nowy dom”, którzy z ograniczonym budżetem przeprowadzają metamorfozy domów w całym kraju. Katarzyna Dowbor zdradziła, jak ekipa show sobie z tym radzi.

Zespół programu „Nasz nowy dom” już od lat jeździ po całej Polsce i zmienia życia najbiedniejszych rodzin. Jak wyjaśniła Katarzyna Dowbor, uczestnicy nie muszą dokładać się do remontów, a Polsat w pełni pokrywa wszystkie koszta. Obecnie jest to jednak coraz trudniejsze.

Kto płaci za remonty w programie „Nasz nowy dom”?

Ceny materiałów budowlanych stale rosną. Stanowi to ogromny problem dla stacji Polsat, która od kilku lat emituje program „Nasz nowy dom”. Ekipa Katarzyny Dowbor musi liczyć się z budżetem przeznaczonym na remonty, który z roku na rok pozwala na coraz mniej. Prezenterka w rozmowie z „Faktem” wyjaśniła jednak, że stacja Polsat pomaga twórcom i dokłada do renowacji.

– Bardzo ładnie się stacja zachowała, mówię o Polsacie, dlatego, że rzeczywiście w tej trudnej sytuacji nam doinwestował budowy — powiedziała Dowbor.

Katarzyna Dowbor o kosztach programu

Producenci „Nasz nowy dom” chcą, by efekty remontów były jak najbardziej zadowalające i realnie poprawiły jakość życia uczestników. Aby to osiągnąć, muszą wykorzystać dobrej jakości materiały, które wytrzymają próbę czasu. Katarzyna Dowbor nie wyobraża sobie, by zamienić je na tańsze odpowiedniki.

– Nie stawiajmy na tańsze zamienniki. Bezpieczeństwo nas i naszego domu jest najważniejsze i bardzo ważne. Pewnych rzeczy nie należy więc robić tanio — wyjaśniała dla „Faktu”.

Mamy nadzieję, że inflacja nie odbije się na dalszych losach programu, a show jeszcze długo będzie pojawiać się na ekranach naszych telewizorów. Póki co stacja Polsat zapowiada nowy sezon „Nasz nowy dom” na wrzesień tego roku. Będzie to już 19. edycja, którą tradycyjnie poprowadzi Kasia Dowbor.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Zaskoczenie w „Naszym nowym domu”. Katarzyna Dowbor nie pojawiła się podczas remontu
  2. Wpadka w „Pytaniu na śniadanie”. „Włączmy zdjęcia. Nie patrz na te, bo te są moje rodzinne”, Nowicki i Lewandowska robili, co mogli
  3. Agnieszka Kotońska w bikini. Już w ogóle nie przypomina siebie z pierwszych odcinków „Gogglebox”

Źródło: Fakt, Pomponik, Jastrząb Post