Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > "Nie mogę udzielić Wam ślubu". Rodzice pary młodej mogli po kazaniu księdza dostać palpitacji
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 25.09.2023 11:32

"Nie mogę udzielić Wam ślubu". Rodzice pary młodej mogli po kazaniu księdza dostać palpitacji

ksiądz, para młoda
Szokująca przemowa księdza na ślubie. Fot. youtube.com/@rafalgolebiowski, canva

Ślub to zdecydowanie jedno z najważniejszych wydarzeń, na które zakochani potrafią szykować się latami. Gdy stają przed ołtarzem, stres potrafi sięgnąć zenitu, jednak z odpowiednim duchowym, który potrafi przeprowadzić ceremonię w piękny i wzruszający sposób, para młoda może być spokojna. Pewien ksiądz postanowił przekazać młodym bardzo ważne przesłanie, jednak sprawił przy tym, że naprawdę się zestresowali!

Para przeżyła szok na ślubie. Wszystko przez kazanie księdza

Ślub kościelny to wielkie i podniosłe wydarzenie. Według wiary katolickiej, poza kilkoma przypadkami, można doświadczyć tego sakramentu jedynie raz w życiu, więc nic dziwnego, że presja z nim związana, jest ogromna. Narzeczeni potrafią szykować się do tego wydarzenia latami. 

Gdy w końcu następuje ten wielki dzień, każda para młoda pragnie, by przebiegł on idealnie. Wyjątkowa ceremonia w kościele, a następnie zabawa do białego rana z najbliższymi na weselu. Nie da się jednak ukryć, że przez presję, stres potrafi sięgnąć zenitu. Pewien ksiądz pragnął wygłosić niezapomniane ślubne kazanie. Z tego powodu zdecydował się na szokującą przemowę, która wywołała wiele emocji, jednak ostatecznie sprawiła, że małżeństwo nie zapomni tego dnia do końca życia.

Piękna córka Agnieszki Holland dokonała coming outu! Niesłychane, kim jest jej partnerka, to znana artystka

Ksiądz nie mógł udzielić parze sakramentu ślubu

Internet obiegło nagranie przemowy księdza, który w trakcie ślubu wygłosił niezapomniane kazanie. Gdy para młoda czekała w kościele na swoją wielką chwilę, czyli udzielenie im właściwego sakramentu, nagle usłyszeli zatrważające słowa duchownego:

Sławku i Aniu… Niestety, ale ja nie mogę Wam udzielić ślubu.

Wszyscy zebrani w kościele wstrzymali oddech. Mieli nadzieję, że ksiądz żartuje, niestety on twardo stał przy swoim:

Na miejscu jest ksiądz proboszcz, ale on też nie może udzielić wam sakramentu. Naprawdę (…) Nawet gdyby biskup tu przyjechał, on też wam nie udzieli sakramentu. (…) Jakbyście jakimś cudem ściągnęli tu papieża Franciszka, to on też wam nie udzieli tego sakramentu. Teraz pewnie macie gonitwę myśli: "Coś zaniedbaliśmy? Jakiś dokument? Czegoś nie opłaciliśmy?"

Finał jego przemowy okazał się zdumiewający…

Ksiądz wytłumaczył, dlaczego nie może udzielić parze sakramentu ślubu

Para podczas ślubu usłyszała, że ksiądz nie może udzielić im sakramentu. Na początku byli przekonani, że to żart, jednak kapłan wytłumaczył, że mówi poważnie. Okazało się, że chciał im dać bardzo ważną lekcję i miał powód ku temu, by napędzić im stracha!

Po cośmy tu przyszli? Dlaczego dwoje młodych potrzebuje przyjść do kościoła i po co jest ten sakrament? (…) Ja naprawdę nie mogę wam go udzielić. Ale za chwilę, po kazaniu, zawołam was tu bliżej, przewiążę wam ręce i odbiorę wasze przyrzeczenia małżeńskie. Przyjmę wasze udzielenie sobie nawzajem sakramentu. Bo to wy udzielacie sobie sakramentu, a nie ksiądz – wytłumaczył duchowny.

Takiej przemowy ślubnej para nie zapomni do końca życia!

@dwiedoby

Caly film mozna zobaczyc na https://youtu.be/GZUCo0SY-OA?si=KwZ-MeazsSzGkBC7

♬ dźwięk oryginalny - golebiowski.rafal
Tagi: Ślub