Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Nie żyje znany polski dziennikarz. Współpracował z TVP, ”za wcześnie odszedłeś”
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 06.10.2020 17:44

Nie żyje znany polski dziennikarz. Współpracował z TVP, ”za wcześnie odszedłeś”

Granica z Białorusią
Fot. redakcja Lelum.pl

Nie żyje Jacek Marciniak. Dziennikarz, wydawca, współwłaściciel i redaktor naczelny Wydawnictwa Studia Emka, wieloletni współpracownik TVP. Był uhonorowany Odznaką Honorową Ministerstwa Gospodarki za „Zasługi dla Rozwoju Gospodarki RP” oraz Medalem Europejskim BCC. Informację o śmierci mężczyzny przekazał portal ksiazka.net.pl. Wiadomo, że dziennikarz ciężko chorował.

Nie żyje polski dziennikarz, wydawca, właściciel wydawnictwa i współpracownik TVP. Dramatyczne informacje obiegły media. Z wielkim bólem żegnają mężczyznę jego przyjaciele i współpracownicy: – za wcześnie odszedłeś Jacku.

Nie żyje Jacek Maricniak

Dziennikarz był przede wszystkim pasjonatą literatury i to właśnie swojemu wydawnictwu poświęcił całe życie. Stał się przy tym autorytetem idealnego wydawcy, dobierającego skrupulatnie publikowaną treść. Portal ksiazka.net.pl cytuje wypowiedź Rafała Skąpskiego, prezesa Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek:

-Lubiłem, gdy Jacek dołączał do towarzystwa, w którym toczyliśmy dyskusje o książkach czy o polityce. Wprowadzał spokój […] Wskazywał to, co rzeczywiście ważne – wspomina Skąpski i ujawnia, że Jacek Marciniak długo chorował:

-Niektórzy z nas wiedzieli o Jego wieloletniej walce o zdrowie, o życie, o Jego heroicznym cierpieniu. Bliżsi Mu, znali także Klarę, bez której Jacek nie mógłby funkcjonować tak, że o chorobie wiedzieli tylko ci, którym sami o tym chcieli powiedzieć.

  1. Pilne: Restauracje zamknięte po 22. RMF: Obostrzenia mają dotyczyć całego kraju
  2. Uwaga, PKO BP ostrzega przed atakami hakerskimi. Pieniądze znikają z kont, wszyscy klienci poważnie zagrożeni
  3. Anna Przybylska nie chorowała jedynie na nowotwór. Prawda wyszła na jaw po latach

Jacek Marciniak nagrody

Jacek Marciniak był uhonorowany Odznaką Honorową Ministerstwa Gospodarki za Zasługi dla Rozwoju Gospodarki RP oraz Medalem Europejskim BCC. W 2012 roku otrzymał Nagrodę środowiska wydawców i księgarzy Ikar.

Marciniak utrzymywał swoje wydawnictwo na wspaniałym poziomie. Wydawał książki ambitne przede wszystkim zajmujące się problematyką ekonomiczną i gospodarczą. Odkąd zmienił się ustrój, Marciniak chciał pomóc Polakom odnaleźć się w nowej kapitalistycznej rzeczywistości, wydając tytuły dotyczące prowadzenia biznesu i ekonomii.

To niestety niejedyne smutne informacje, jakie w ostatnim czasie obiegły media. O śmierci znanego aktorka poinformował Związek Aktorów Scen Polskich.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Żona przekazała najgorsze wieści. Nie żyje aktor znany z największych hitów TVP, TVN i Polsatu
  2. Kościół wydał oficjalne stanowisko ws. 1 listopada i wyjazdów na groby bliskich. Wielu rwie sobie włosy z głowy
  3. To już pewne. Ministerstwo zdrowia dziś potwierdziło, ogromne zmiany
  4. Kiedy przestaniemy nosić maseczki? Niestety, nie ma dobrych informacji
  5. Czy w Polsce powinny zostać wprowadzone kary za nieuczestniczenie w wyborach?
  6. Gessler przeszła samą siebie. Niebywałe, co robi z ogórków kiszonych i do czego podaje

źródło: ksiazka.net.pl