Rozrywka.Lelum.pl

fot. Lelum

Sprawdził się najgorszy scenariusz. Nie żyje wielka legenda, filmy z jego udziałem widzieliśmy w TVP

7 Września 2020

Autor tekstu:

Natalia Andrejuk

Nie żyje zagraniczny zdobywca Oscara, wielka legenda branży filmowej. O jego śmierci poinformowała w niedzielę, późnym wieczorem żona na jednej ze stron społecznościowych. Jego filmy mogliśmy oglądać m.in. w TVP. To ogromna strata dla rodziny oraz fanów.

Nie żyje zagraniczny zdobywca Oscara, wielka legenda branży filmowej. O jego śmierci poinformowała w niedzielę, późnym wieczorem żona na jednej ze stron społecznościowych. Jego filmy mogliśmy oglądać m.in. w TVP. To ogromna strata dla rodziny oraz fanów.

Nie żyje jeden z wybitniejszych twórców filmowych. Mężczyzna w swojej karierze zdążył zasłużyć na prestiżową Nagrodę Akademii Filmowej. O śmierci poinformowała jego współmałżonka.

Nie żyje Jiri Menzel

Zmarł czeski reżyser Jiri Menzel, miał 82 lata. W 1967 roku dobył Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny Pociągi pod specjalnym nadzorem. W swojej karierze zdążył wyreżyserować około 20 filmów, w wielu pojawił się jako aktor.

Bydgoszcz

— Jureczku, nasz ukochany, najodważniejszy ze wszystkich odważnych. Wczoraj (w sobotę, 5 września 2020 roku — przyp. red.) wieczorem w domu i w naszych ramionach, Twoje ciało opuściło nasz ziemski świat. Byliśmy zaszczyceni, że mogliśmy Ci towarzyszyć w ostatniej podróży — napisała na Facebooku Olga Menzel.

  1. Gwiazda programu „Koło Fortuny” stała się ofiarą kpin. W końcu nie wytrzymała

Kim był Jiri Menzel?

Jiri Menzel był czeskim reżyserem, scenarzystą oraz aktorem filmowym. Urodził się w 1938 roku w Pradze, swoje pierwsze filmy zaczął kręcić w połowie lat 60. Pierwszy sukces i zarazem jeden z największych w karierze zdobył w 1967 roku. Filmem

Oprócz wspomnianego wyżej filmu wyreżyserował również Postrzyżyny, Obsługiwałem angielskiego króla lub Skowronki na uwięzi. Ostatnia z wymienionych produkcji dostała nawet Złotego Niedźwiedzia w Berlinie.

W ostatnich latach swojego życia artysta zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Trzy lata temu przeszedł skomplikowaną operację głowy, po której przez jakiś czas musiał pozostać w śpiączce farmakologicznej.

Najgłębsze wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Nie żyje Jirzi Menzel.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zagraniczne media obiegła wiadomość o tragedii. Potwierdzono śmierć, oczy tysięcy osób zwróciły się w stronę rezydencji Kate i Williama
  2. Górale z Zakopanego nie mieli litości. Ostro o Polakach: „tylko chińską zupkę, chleb, pasztety, płatki”
  3. Masowo popełniamy 5 błędów w pieczeniu ciast, dlatego nie wychodzą albo pojawia się zakalec. Każdy z nas zrobił choć jedną rzecz z listy

Źródła: wnp.pl, polskieradio24.pl, onet.pl, wikipedia.org

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Maciej z ekipy Katarzyny Dowbor ma z piękną żoną Ewą dwójkę dzieci. Pokazał je na zdjęciu
Czytaj więcej >

Nowości

Ralph Kaminski pożegnał się z fanami. "Do zobaczenia", na jego profilu ogrom podziękowań
Czytaj więcej >

Nowości

Groźny wypadek, gwiazdor disco polo trafił do szpitala. Kwota, którą musiał zapłacić powala na kolana
Czytaj więcej >

Nowości

Ida Nowakowska znika z "Pytania na śniadanie", nie zobaczymy jej prędko. Zamieściła komunikat
Czytaj więcej >

Nowości

Grała Malwinę Florek w "Pierwszej miłości". Agnieszka Wielgosz wypiękniała, mimo upływu lat wygląda na jeszcze młodszą
Czytaj więcej >

Nowości

Joanna Opozda w nocy opublikowała zdjęcie z synem. Widok wywołuje łzy
Czytaj więcej >
Natalia Andrejuk

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​[email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]