Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Nie żyje 10-letni chłopiec. Cała Polska wstrzymywała oddech, kiedy doszło do tragedii
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 05.01.2023 10:36

Nie żyje 10-letni chłopiec. Cała Polska wstrzymywała oddech, kiedy doszło do tragedii

dziecko
@MattGush, canva.com

Z województwa pomorskiego płyną smutne doniesienia. 10-letni chłopiec, który trafił do szpitala po tragicznym wypadku zmarł w wyniku obrażeń. Cała Polska wie już o dramacie, jaki rozegrał się w Redzie. 

Do tragicznego wypadku doszło w grudniu. Potrącony na przejściu dla pieszych 10-latek z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Przez 13 dni walczył o życie, niestety nie udało się go uratować.

Nie żyje 10-letni chłopiec. Sprawczyni grozi do 8 lat więzienia

Dramat rozegrał się 20 grudnia 2022 roku w Redzie na drodze krajowej nr 6, po godzinie 18. Dziecko przechodziło przez pasy, kiedy zostało potrącone przez samochód osobowy marki opel. Policja ustaliła, że sprawczyni wypadku, 62-letnia kobieta, prawdopodobnie ominęła pojazdy oczekujące na sąsiednim pasie.

– Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 62-letnia kierująca samochodem opel mocca, jadąc Wejherowską lewym pasem ruchu w kierunku Wejherowa, prawdopodobnie ominęła stojące na prawym pasie pojazdy, nie zachowała szczególnej ostrożności i uderzyła w pieszego 10-latka przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierującej, była trzeźwa. – informowały służby, jednocześnie przypominając, że przed przejściem dla pieszych należy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa zgodnie z przepisami.

Chłopiec trafił do szpitala, przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Miał rozległe urazy głowy i wielu narządów. Przez 13 dni walczył o życie, zmarł 2 stycznia. Na czwartek zaplanowana jest sekcja zwłok.

Prokuratura Rejonowa w Wejherowie prowadzi śledztwo pod kątem spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym. Samochód sprawczyni został poddany dokładnym oględzinom.

Przesłuchano także świadków, jednak sama 62-latka ze względu na zły stan zdrowia jak na razie nie mogła złożyć zeznań. Nie postawiono także zarzutów, jednak wiadomo, że grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak przekazuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie, specjalna komisja ma także zbadać możliwość poprawy bezpieczeństwa w miejscu wypadku. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
    2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
    3. Ma największe usta na świecie. Fani składają jej nietypowe propozycje

Źródło: PAP, Radio ZET

Tagi: chłopiec