Rozrywka.Lelum.pl

@MattGush, canva.com

Nie żyje 10-letni chłopiec. Cała Polska wstrzymywała oddech, kiedy doszło do tragedii

5 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Z województwa pomorskiego płyną smutne doniesienia. 10-letni chłopiec, który trafił do szpitala po tragicznym wypadku zmarł w wyniku obrażeń. Cała Polska wie już o dramacie, jaki rozegrał się w Redzie. 

Z województwa pomorskiego płyną smutne doniesienia. 10-letni chłopiec, który trafił do szpitala po tragicznym wypadku zmarł w wyniku obrażeń. Cała Polska wie już o dramacie, jaki rozegrał się w Redzie. 

Do tragicznego wypadku doszło w grudniu. Potrącony na przejściu dla pieszych 10-latek z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Przez 13 dni walczył o życie, niestety nie udało się go uratować.

Nie żyje 10-letni chłopiec. Sprawczyni grozi do 8 lat więzienia

Dramat rozegrał się 20 grudnia 2022 roku w Redzie na drodze krajowej nr 6, po godzinie 18. Dziecko przechodziło przez pasy, kiedy zostało potrącone przez samochód osobowy marki opel. Policja ustaliła, że sprawczyni wypadku, 62-letnia kobieta, prawdopodobnie ominęła pojazdy oczekujące na sąsiednim pasie.

– Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 62-letnia kierująca samochodem opel mocca, jadąc Wejherowską lewym pasem ruchu w kierunku Wejherowa, prawdopodobnie ominęła stojące na prawym pasie pojazdy, nie zachowała szczególnej ostrożności i uderzyła w pieszego 10-latka przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierującej, była trzeźwa. – informowały służby, jednocześnie przypominając, że przed przejściem dla pieszych należy zwolnić, zachować szczególną ostrożność i ustąpić pierwszeństwa zgodnie z przepisami.

Chłopiec trafił do szpitala, przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Miał rozległe urazy głowy i wielu narządów. Przez 13 dni walczył o życie, zmarł 2 stycznia. Na czwartek zaplanowana jest sekcja zwłok.

Prokuratura Rejonowa w Wejherowie prowadzi śledztwo pod kątem spowodowania wypadku komunikacyjnego ze skutkiem śmiertelnym. Samochód sprawczyni został poddany dokładnym oględzinom.

Przesłuchano także świadków, jednak sama 62-latka ze względu na zły stan zdrowia jak na razie nie mogła złożyć zeznań. Nie postawiono także zarzutów, jednak wiadomo, że grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Jak przekazuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie, specjalna komisja ma także zbadać możliwość poprawy bezpieczeństwa w miejscu wypadku. Czekamy na dalszy rozwój sytuacji.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
    2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
    3. Ma największe usta na świecie. Fani składają jej nietypowe propozycje

Źródło: PAP, Radio ZET

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

"Pytanie na śniadanie": incydent na wizji, widzowie nie powinni słyszeć, co gościni powiedziała Izie Krzan
Czytaj więcej >

Nowości

Radykalne zmiany u Stefana z "Chłopaków do wzięcia". Powiedział o tej jedynej kobiecie
Czytaj więcej >

Nowości

Michał Szpak nagrał, jak upiększył swoje skromne mieszkanko
Czytaj więcej >

Nowości

Superniania zwróciła się do rodziny Kubackich. Miała im do przekazania kilka słów
Czytaj więcej >

Nowości

Dawid Kubacki podał nowe wieści o zdrowiu żony. Przechodzi pojęcie, co dzieje się na jego profilu
Czytaj więcej >

Nowości

Cudowne nowiny od Natalii Kukulskiej. Pokazała najmłodszą córeczkę
Czytaj więcej >
Aleksandra Gadzińska

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]