Rozrywka.Lelum.pl

lelum.pl

Widzieliśmy go w serialach na TVP, nie żyje. Aktor miał 64 lata

12 Listopada 2020

Autor tekstu:

Karol Osiński

Nie żyje aktor, którego widzowie mieli przyjemność oglądać w serialach na antenie Telewizji Polskiej. Artysta przez wiele lat zmagał się z chorobą. To wielka strata dla wszystkich fanów. Informację o jego śmierci jako pierwsza przekazała agencja aktorska, dla której pracował. Miał 64 lata.

Nie żyje aktor, którego widzowie mieli przyjemność oglądać w serialach na antenie Telewizji Polskiej. Artysta przez wiele lat zmagał się z chorobą. To wielka strata dla wszystkich fanów. Informację o jego śmierci jako pierwsza przekazała agencja aktorska, dla której pracował. Miał 64 lata.

Doświadczenie, charyzma i kunszt aktorski, jakim wykazywał się artysta, były nie do opisania. To bez wątpienia ogromna strata dla wszystkich wielbicieli seriali i filmów, w których występował. Przez wiele lat chorował.

Nie żyje aktor

Nie żyje aktor Lawrence Clayton znany z takich produkcji serialowych jak Homeland, czy Prawo i porządek, które emitowane były na antenie TVP. Informacja o jego śmierci trafiła do mediów dnia 12 listopada 2020 roku. Aktor przez wiele lat miał zmagał się z glejakiem. Jako pierwsza informację o jego śmierci przekazała agencja aktorska Buchwald, dla której pracował. Miał 64 lata.

Przez wiele lat swojej kariery aktor miał przyjemność wcielać się w mnóstwo ról, ale Polscy fani bez wątpienia najlepiej zapamiętali go z serialu Homeland, w którym odgrywał postać Admirała Jima Penningtona. Jego ogromny talent aktorski, doświadczenie oraz wokal, jakim przez lata się posługiwał zostanie zapamiętany na długie lata.

Lawrence Clayton cieszył się ogromnym szacunkiem i uznaniem wśród gwiazd Broadwayu, o czym świadczą wzruszające słowa, jakimi został pożegnany. Aktor Christin Avate Byrdsong podziękował zmarłemu artyście za całą naukę, którą mu przekazał:

Jesteś chodzącą klasą mistrzowską. Miałem wielki zaszczyt nie tylko dzielić z Tobą scenę, ale także uczyć się od Ciebie. Technika, aktorstwo, męskość […] chcę tylko powiedzieć dziękuję panie Lawrence. Kocham Pana – napisał aktor na swoim Instagramie.

  1. Nagle wprowadzono obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków. Smutne informacje
  2. W Lidlu pojawił się kolejny hit. Kosztuje tylko 29,99 i pasuje każdej kobiecie

Kim był Lawrence Clayton?

Lawrence Clayton był od niemal 40 lat aktywnym aktorem Broadwayu. Zadebiutował w 1981 roku podczas broadwayskiej wersji Dreamgirls. Przez lata swojej bogatej kariery miał przyjemność występować m.in. we wspomnianych wcześniej serialach Homeland oraz Prawo i porządek, ale również w serialu pt. Pose, gdzie odgrywał rolę ojczyma Praya Tella.

W Prawie i porządku wcielał się w postać Munsona. Miał także przyjemność zagrać w popularnej adaptacji musicalu Victora Hugo pt. Nędznicy, gdzie występował obok takich osobistości jak Russel Crowe, czy Hugh Jackman.

Jednak to nie jedyny musical, w którym miał okazję zaprezentować swój nieprzeciętny talent aktorski, ale także wokalny. Inną znaną produkcją z jego udziałem jest Jesus Christ Superstar, w którym rolę króla Heroda zagrał sam Alice Cooper.

Ostatnia rola, w którą miał okazję się wcielić, była postać męża głównej bohaterki Celie w scenicznej adaptacji filmu Kolor Purpury w 2015 roku. Lawrence Clayton zostanie zapamiętany, jako aktor obdarzony ogromnym talentem aktorskim o przepięknym męskim głosie. To wielka strata dla światowego kina.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Zmarł aktor Lawrence Clayton. Miał 64 lata.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Oddała dziecko do adopcji. 45 lat później jeden telefon sprawił, że nie potrafiła myśleć już o niczym innym
  2. Niebywałe, co robią Polacy, by obejść obostrzenia. Słowa właściciela hotelu powalają
  3. Którą bramę wybierzesz? Test ujawni, co czeka cię w miłości. Wszystko stanie się już niebawem
  4. Black Friday Zara. 5 perełek, które już teraz powinnaś dodać do swojego koszyka
  5. Aktor ”Barw szczęścia” pobity, trafił do szpitala. ”Grupa otoczyła mnie i zaczęła bić pałkami”
  6. Niebywałe, co robią Polacy, by obejść obostrzenia. Słowa właściciela hotelu powalają
  7. Gołąbki po staropolsku z dwoma sekretnymi trikami. Jedna z najdawniejszych receptur, efekty powalające

Źródło: antyradio.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Amerykanie przecierają oczy na widok Joanny z "Sanatorium miłości". Tak ubrana jest na wakacjach
Czytaj więcej >

Nowości

Kurzajewski wciąż szaleje z miłości do Katarzyny Cichopek. Właśnie zdobył się na piękny gest
Czytaj więcej >

Nowości

Pamiętacie Beatę z "Klanu"? Dorota Naruszewicz zniknęła z planu, ale jej życie nie ułożyło się tak, jak tego chciała
Czytaj więcej >

Nowości

"Snajper" niedawno się oświadczył, teraz docierają przykre wieści na temat związku "Chłopaka do wzięcia"
Czytaj więcej >

Nowości

Dorota Szelągowska prowadziła "Pytanie na śniadanie" na silnych lekach. W pewnym momencie do studia wkroczył psycholog
Czytaj więcej >

Nowości

Wszyscy znają ją jako Violetkę z "Ranczo". Aktorka pokazała męża i dzieci
Czytaj więcej >
Karol Osiński

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​[email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]