Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Rzucili się na ratunek, niestety, nie żyje. Tragiczne wieści z południa kraju, Polacy pogrążeni w żałobie
Karol Osiński
Karol Osiński 16.09.2020 09:41

Rzucili się na ratunek, niestety, nie żyje. Tragiczne wieści z południa kraju, Polacy pogrążeni w żałobie

Maciej Kossowski
Obraz Henryk Niestrój z Pixabay

Nie żyje mężczyzna. Wiadomość o jego śmierci, którą przekazały media, wstrząsnęła Polską. Niestety, choć natychmiast rzucono się na ratunek, nie udało się go uratować. Zginął tragicznie. Wszyscy jednoczą się w bólu z rodziną i bliskimi. Trwają czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności śmierci mężczyzny.

Z południa kraju napływają tragiczne wieści. Niestety, nie żyje górnik. Mężczyzna zginął śmiercią tragiczną w trakcie wykonywanej pracy. Kiedy doszło do porażających zdarzeń, jego koledzy natychmiast rzucili się na pomoc.

Tragiczne wieści z południa Polski. Nie żyje mężczyzna

Media przekazały fatalne informacje. Portal wiadomosci.wp.pl informuje, że w kopalni Rydułtowy na Śląsku doszło do wielkiej tragedii. Nie żyje górnik, który został przysypany przez skały stropowe. Śmiertelny wypadek miał miejsce podczas wykonywania codziennych czynności przez pracownika.

Wstępne ustalenia wykazały, że tragicznie zmarły górnik dokonywał inspekcji podziemnego chodnika. Jak informuje portal, jako pierwszy informację o śmierci mężczyzny przekazał w rozmowie z PAP rzecznik Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Głogowski:

– Pracownik wszedł do przodka skontrolować urobiony obrys chodnika; w tym momencie nastąpił opad skał, które przysypały górnika – cytuje słowa rzecznika WP.

  1. Nieludzkie, robił ze szczeniakiem okropne rzeczy. Zwierzę przed śmiercią uratowała przypadkiem rodzina, potrzebna pomoc
  2. Córka Jolanty Kwaśniewskiej cała w emocjach. Odpowiedziała na bezczelne pytanie, nie wytrzymała

Wciąż nie wiadomo, co spowodowało tragedię

Koledzy z pracy natychmiast rzucili się na pomoc górnikowi, jednak mimo próby reanimacji jego życia było już za późno. Wezwano lekarza, który potwierdził, że mężczyzna nie żyje. Jak przekazuje portal wiadomosci.wp.pl w dalszym ciągu nie wiadomo co spowodowało oberwanie skał. Póki co pewne jest, że w kopalni Rydułtowy nie doszło do wstrząsu górotworu.

Okoliczności zaistniałej tragedii na miejscu badają inspektorzy Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku oraz centrali Polskiej Grupy Górniczej. W sprawę zaangażowana jest także Polska Inspekcja Pracy oraz prokuratura. To już jedenasty przypadek śmierci górnika podczas wykonywania pracy w tym roku. Rodzina i przyjaciele mężczyzny są zdruzgotani. Już wkrótce odbędą się uroczystości pogrzebowe.

Głębokie wyrazy współczucia dla bliskich zmarłego górnika.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ojciec

Nie żyje górnik kopalni Rydułtowy, który został przysypany przez skały stropowe.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nowy zakaz wchodzi w życie już od jutra. Polacy mogą spodziewać się masowych wiadomości
  2. Tragiczna wiadomość. Tatry w żałobie, nie żyje legenda
  3. Trafiła do ginekologa z bólem brzucha. Prawda okazała się wstrząsająca, wyjęli z niej 24-kilogramową masę
  4. Przez nowotwór stracił dziecko. Odebrało mu mowę, kiedy zdjął lustro w pokoju zmarłej córeczki
  5. Gwiazda serialu „Przyjaciółki” jest w ciąży. Zewsząd sypią się komplementy i gratulacje, wspaniała wiadomość
  6. Agnieszka Woźniak-Starak o poranku wygląda promiennie i rześko dzięki 1 przyprawie. Oczyszcza organizm jak żadna inna

Źródło: wiadomosci.wp.pl