Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Media obiegła najtragiczniejsza wiadomość. Nie żyje kultowy aktor, miał tylko 47 lat
Karol Osiński
Karol Osiński 20.11.2020 14:25

Media obiegła najtragiczniejsza wiadomość. Nie żyje kultowy aktor, miał tylko 47 lat

pogrzeb bartka
pixabay.com/elsebjgmailcom

Nie żyje sławny kanadyjski aktor Kirby Morrow. O jego śmierci poinformował w piątek 20 listopada 2020 roku w godzinach porannych za pośrednictwem mediów społecznościowych brat zmarłego aktora – Casey. Mężczyzna zmarł w wieku 47 lat. Przyczyny śmierci artysty nie zostały jeszcze podane do wiadomości publicznej.

Nie żyje Kirby Morrrow, kanadyjski aktor, który był znany głównie z ról dubbingowych. Przez lata swojej kariery miał przyjemność występować w wielu znanych produkcjach. Za najbardziej popularną rolę aktora uznaje się postać Goku z japońskiej kreskówki Dragon Ball Z.

Nie żyje Kirby Morrow

Z kanadyjskich mediów dobiegają fatalne doniesienia. Nie żyje Kirby Morrow, aktor, który wsławił się głównie dzięki rolom dubbingowym. O śmierci artysty poinformował w piątek rano 20 listopada 2020 roku jego brat Casey.

Aktor miał przyjemność uczestniczyć w udźwiękowieniu takich produkcji jak np. Dragon Ball Z, gdzie podkładał głos głównemu bohaterowi kreskówki Goku, X-Men: Ewolucja, w którym występował jako Cyclops, czy też Lego Ninjago, gdzie zagrał Cole’a.

Po raz ostatni w swojej karierze został uhonorowany rolą w japońskim anime zatytułowanym Yashahime: Princess Half-Demon. W kreskówce tej aktor wcielił się w rolę Miroku. Jeszcze wcześniej udzielił głosu w serialu Lego: Jurassic World: Legend of Isla Nublar.

Jednak sławę zawdzięcza nie tylko rolom dubbingowym, ponieważ miał przyjemność występować także w telewizji. Z ról scenicznych największą sławę przyniosła mu rola Kapitana Dave’a Kleinmana w serialu Gwiezdne wrota: Atlantyda. Pojawił się także w ośmiu odcinkach sequelu Gwiezdne wrota: Wszechświat.

  1. Już są w Biedronce, wiele Polek na nie czekało. Wystarczy jedno dotknięcie, by komfort życia niesamowicie się podniósł
  2. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Ogromna zmiana obowiązuje od dzisiaj, chodzi o wizyty u lekarzy
  3. Groźny wypadek nowego chłopaka Haliny Mlynkovej. Na miejscu straż pożarna i policja

Kim był Kirby Morrow?

Kirby Morrow był kanadyjskim aktorem filmowym i dubbingowym. Urodził się 28 sierpnia 1973 roku w gminie Jasper, wyspecjalizowanej gminie w zachodniej Albercie w Kanadzie. Po ukończonej edukacji wczesnoszkolnej postanowił wybrać się na studia teatralne. Ostatecznie uzyskał dyplom absolwenta Mount Royal University w Calgary.

Po ukończonych studiach wyjechał do Vancouver, gdzie rozpoczął pracę jako aktor. Swój debiut na ekranach telewizyjnych zaliczył w 1996 roku w dramacie telewizyjnym pt. Przeciwstaw się strachowi, gdzie zagrał rolę Nelsona Doyle’a.

Jego ogromny talent nie ograniczał się jedynie do ról aktorskich. W swojej karierze miał przyjemność występować także jako komik stand-up’owy. Kirby Morrow był także pisarzem.

Nieskazitelny i wyjątkowy głos aktora po dwóch latach występów na scenie docenili twórcy animowanego serialu Bachory Zaginionej Mgławicy, w której uhonorowano go rolą Zadama. Od 1998 roku do momentu niespodziewanej śmierci był aktywnym aktorem.

Rodzinie zmarłego przesyłamy najszczersze kondolencje.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Actor Kirby Morrow has died at 47

His most notable roles:
• Goku (DBZ Ocean Dub)
• Trowa (Gundam Wing)
• Miroku (Inuyasha)
• Cyclops (X-Men: Evolution) pic.twitter.com/EUwoHdYXbq

— Fandom (@getFANDOM) November 19, 2020

Nie żyje Kirby Morrow. Aktor miał 47 lat.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

 1. Pilny komunikat wodociągów. Dodają podchloryn sodu do wody. Badania wykryły bakterie coli
 2. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
 3. Choroba odcisnęła na nim piętno, nowe zdjęcie Witolda Paszta zaniepokoiło fanów. „Wirus odebrał mi siłę, oddech i parę kilogramów”
 4. Media obiegły informacje o rzekomym zdjęciu Dody całującej się z przystojnym blondynem. Mężczyzna wyznał jej miłość, już zablokował swoje konto
 5. Figura pokazała obłędnie piękną córkę. Na najnowszym zdjęciu pozują tuż po niesamowitej metamorfozie
 6. Bichon frise był świeżo po wizycie u fryzjera. Właścicielka zamarła, gdy zobaczyła, że pies jest cały niebieski
 7. Z ostatniej chwili. Reprezentant Polski kończy karierę. Był wielką legendą, dziękujemy za wszystko

Źródło: o2.pl