Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Wiadomość gruchnęła nagle. Nie żyje uwielbiany wokalista, zmarł tuż przed Wigilią. Miał tylko 38 lat
Karol Osiński
Karol Osiński 25.12.2020 17:29

Wiadomość gruchnęła nagle. Nie żyje uwielbiany wokalista, zmarł tuż przed Wigilią. Miał tylko 38 lat

unsplash.com

Nie żyje znany i szanowany przez liczne grono Polaków wokalista, kompozytor i autor tekstów Przemek Cackowski, znany także jako Cacek. Wiadomość o jego śmierci trafiła do mediów w święta Bożego Narodzenia. Artysta w trakcie swojej kariery wyróżniany był na wielu konkursach i festiwalach. Informację o jego śmierci jako pierwsza przekazała Fundacja Wygrajmy Razem.

Lokalne media oraz wyżej wspomniana fundacja poinformowały, że wokalista zmarł w szpitalu w Grudziądzu w nocy z 23 na 24 grudnia w wieku 38 lat. Wieść o tym, że nie żyje, wstrząsnęła wieloma przedstawicielami polskiej sceny, a także fanami, którzy na bieżąco śledzili poczynania muzyczne artysty.

Nie żyje Przemek Cacek Cackowski

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia nie będą udane dla wielu rodzin. Wczoraj do mediów trafiła informacja o tragedii w rodzinie Pawła Małaszyńskiego. Z kolei dzisiaj Polska dowiedziała się o kolejnej tragedii, a mowa tutaj o śmierci Przemka Cacka Cackowskiego, wieloletniego wokalisty, autora tekstów muzycznych i kompozytora.

Informację, o tym, że artysta nie żyje, podała Fundacja Wygrajmy Razem oraz lokalne media. Przemek Cackowski był niewidomy, jednak niepełnosprawność nie przeszkadzała mu w komponowaniu wspaniałej muzyki, będąc przy tym znakomitym wokalistą o doskonałym głosie i jeszcze większym talencie.

Był świetnym facetem, inteligentnym i bardzo niezależnym. Miał wielki dystans do siebie i był naprawdę mistrzem ciętej riposty. Poza tym był człowiekiem niezwykle utalentowanym muzycznie. Pięknie śpiewał, grał na klawiszach i gitarze, komponował i pisał teksty piosenek. Z Fundacją „Wygrajmy Razem” był związany od początku jej istnienia – napisali na Facebooku przedstawiciele Fundacji Wygrajmy Razem

Przemek Cackowski skomponował muzykę oraz napisał tekst m.in. do hymnu wspomnianej w tekście fundacji. Dzięki niemu każdy z jej podopiecznych z wielką radością i chęcią śpiewał tę wspaniałą pieśń, kojarzącą się z niesieniem pomocy potrzebującym osobom.

Kariera Przemka Cackowskiego

Przemek Cackowski mógł poszczycić się naprawdę znakomitymi osiągnięciami podczas swojej kariery muzycznej. Miał zaszczyt występować na wielu festiwalach i konkursach muzycznych. Jednym z nich był Festiwal Zaczarowanej Piosenki w Krakowie, gdzie został laureatem, śpiewając w duecie z Patrycją Markowską.

Występował także podczas Poetyckich Okruchów Lata w Grudziądzu, Na festiwalu Źródło wciąż bije w Bydgoszczy, a także w znanym programie Szansa na sukces na początku listopada tego roku z grupą Skaldowie. Fundacja Wygrajmy Razem, ogłosiła, że w ostatnich latach artysta miał problemy ze zdrowiem.

Przez ostatnie lata Przemek miał spore kłopoty ze zdrowiem, ale była nadzieja. Przygotowywał się do przeszczepu nerki od własnej siostry. Niestety nie doczekał operacji. Wiemy, że Cacek już nie cierpi i nic go nie boli, ale dla nas to ogromna strata. Łączymy się w bólu z jego rodzicami, siostrą, siostrzeńcem i wszystkimi bliskimi. Będziemy zawsze pamiętać o Przemku. Pozostanie w naszych serduchach – czytamy we wpisie.

W tym miesięcy pożegnaliśmy wiele znanych osób. Wczoraj w wigilię 24 grudnia 2020 roku zmarła Joanna Kwapich-Mateńko, wieloletnia dziennikarka Telewizji Polskiej. Śmierć tak znanych osób jest dowodem na to, że końcówka 2020 roku nas nie oszczędza.

Zobacz zdjęcie:

Nie żyje

Fundacja Wygrajmy Razem, poinformowała na swoim Facebooku o śmierci Przemka Cackowskiego. Artysta miał 38 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: