Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Nie żyje jedna z najpiękniejszych kobiet świata. Zmarła nagle, niedługo przed śmiercią spotkała ją tragedia
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 25.12.2020 13:09

Nie żyje jedna z najpiękniejszych kobiet świata. Zmarła nagle, niedługo przed śmiercią spotkała ją tragedia

Maciej Kossowski
Obraz Henryk Niestrój z Pixabay

Nie żyje jedna z najpiękniejszych kobiet świata. Stella Tennant, modelka, gwiazda wybiegów i muza wielu wpływowych artystów w tym Karla Lagerfelda czy Ganniego Versace zmarła. Rodzina poinformowała o śmierci modelki, miesiąc przed śmiercią spotkała ją tragedia, rozstała się z mężem po 21 latach.

Stella Tennant miała zaledwie 50 lat. Jeszcze 5 dni temu obchodziła swoje urodziny. The Sun poinformowało, że jej ciało zostało znalezione w mieszkaniu. Trwa śledztwo, które jak na razie nie wykazało śladów przestępstwa.

Nie żyje Stella Tennant

Stella Tennant był jedną z najpopularniejszych brytyjskich modelek. Współpracowała z najbardziej wpływowymi markami m.in. Versace, Gucci, Dolce&Gabana.

Na okładki magazynów i wybiegi trafiła w wieku 23 lat. Wysłała wówczas własnoręcznie zrobione zdjęcie do jednego z magazynów modowych i zachwyciła. Wkrótce potem Stella stanęła przed profesjonalnym obiektywem. Sesja dla Vogue’a rozpoczęła jej karierę, jest to niezwykłe osiągnięcie, bo sesja w Vogue, to zazwyczaj zwieńczenie pracy modelki, a nie jej początek.

Śmierć modelki wstrząsnęła wszystkimi. Nic nie wskazywało na to, że choruje czy w jej życiu dzieje się coś złego. Jak podaje Dayli Mail to ona zdecydowała się w tym roku zakończyć związek małżeński z Davidem Lasnetem.

Z wielkim smutkiem ogłaszamy nagłą śmierć Stelli Tennant 22 grudnia 2020 roku. Stella była wspaniałą kobietą i inspiracją dla nas wszystkich. Będzie nam jej bardzo brakowało – napisała rodzina w oficjalnym komunikacie.

Policja wyklucza udział osób trzecich

Wiadomo jedynie tyle, że ciało Stelli zostało znalezione w mieszkaniu. Sprawę bada szkocka policja i prokuratura. Jednak już w mediach pojawiła się informacja, że wykluczono udział osób trzecich:

Funkcjonariusze zostali wezwani pod adres w Duns około godziny 11.30 we wtorek 22 grudnia po nagłej śmierci 50-letniej kobiety. Powiadomiono jej najbliższych krewnych. Nie ma żadnych podejrzanych okoliczności, a raport trafi do prokuratora – powiedział szkocki policjant

Modelka z wyższych sfer

Stella Tennant wywodziła się ze szlachty. Jej dziadkowie Andrew Cavendish i Deborah Mitford byli księciem i księżną Devonshire. Jej wysokie urodzenie wpłynęło na to, jak była odbierana. Podobno miała w sobie niezwykłą klasę i dostojność, budziła respekt.

Stella Tennant była niezwykłą osobą dla branży modowej. Jej zadziorna, a nawet androgeniczna uroda pobudzała projektantów, wielu z nich m.in. Karl Legerfeld czy Versace uważali ją za swoją muzę.

Modelkę żegnają wszystkie modowe magazyny i większość domów mody.

To niestety, niejedyna smutna informacja, jaka obiegła media w ostatnim czasie. Nie żyje polska dziennikarka, zmarła nagle, poza granicami Polski.

Zobacz zdjęcia:

nie żyje

Domy mody żegnają modelkę.

nie żyje

Stella podbiła świat wybiegów i magazynów swoją niezwykłą urodą.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: o2.pl, vogue.pl, thesun.co.uk