Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje aktor, którego widzieliśmy w największych hitach TVP. Media przemilczały tragedię
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 31.10.2020 18:35

Nie żyje aktor, którego widzieliśmy w największych hitach TVP. Media przemilczały tragedię

Maciej Kossowski
Obraz Henryk Niestrój z Pixabay

Nie żyje aktor, którego mogliśmy zobaczyć w największych i najbardziej znanych hitach Telewizji Polskiej. Niektórzy starsi widzowie mogą go kojarzyć z kultowych rodzimych filmów. Media nie podały żadnej wiadomości o tym smutnym wydarzeniu. Dla rodziny oraz bliskich to z pewnością ogromna strata.

Dyrekcja oraz Zespół Teatru Współczesnego w takich słowach żegnali kolegę i przyjaciela:

Zagrał w wielu produkcjach, niektóre z nich były emitowane na antenie TVP. Mogliśmy go zobaczyć m.in. w Janosiku, Krzyżakach, Pannach z Wilka czy Zmiennikach.

Nie żyje aktor, którego mogliśmy zobaczyć w TVP

  1. Nie żyje ukochana polska aktorka i piosenkarka. Miała 62 lata
  2. Za wejście na cmentarz grożą horrendalne kary. Wiele osób nie ma pojęcia, posypią się mandaty
  3. TVP bije na alarm. Wykryto niebezpieczeństwo, skutki mogą być opłakane

Nie żyje aktor, którego mogliśmy zobaczyć w produkcjach TVP. Media nie podały do wiadomości publicznej informacji o jego śmierci. Pragniemy złożyć kondolencje rodzinie i bliskim

Nie żyje Andrzej Grabowski, aktor, architekt wnętrz, rysownik, znawca i wielki miłośnik koni. Miał 90 lat. Artysta był związany m.in. z Teatrem Współczesnym w Warszawie.

— Przez wiele sezonów aktor naszego teatru, niezwykle kolorowa postać zespołu Teatru Współczesnego. Osobowość o rozlicznych zainteresowaniach i talentach, rysownik, kaligraf, projektant wnętrz i rezydencji, koniarz. Z żalem i smutkiem żegnamy Kolegę i Przyjaciela — napisali w nekrologu na stronie nekrologi.wyborcza.pl.

Kim był Andrzej Grzybowski?

Andrzej Grzybowski był aktorem, architektem wnętrz, rysownikiem, znawcą i wielki miłośnikiem koni. Urodził się 1 września 1930 roku. Od najmłodszych lat był zafascynowany jeździectwem. Dlatego to właśnie konie i wierzchowce zaprzęgowe uczynił głównym tematem swoich prac rysunkowych.

Oprócz zainteresowań końmi i plastyką pasjonował się aktorstwem. Udało mu się wystąpić w wielu kultowych produkcjach, które były emitowane na TVP.

Jego debiutem filmowym w wieku 25 lat okazał się film Podhale w ogniu z 1955 roku. Pięć lat później można go było zobaczyć również w Krzyżakach na podstawie powieści historycznej Henryka Sienkiewicza.

Oprócz wymienionych wyżej produkcji takich jak Janosik czy Panny z Wilka, mogliśmy go zobaczyć w takich filmach jak: Śmierć prezydenta (1977), Sprawa Gorgonowej (1977), Romans Teresy Hennert (1978) czy Zamach stanu (1980). Po raz ostatni na telewizyjnym ekranie zagościł w 1992 roku w polskim dramacie wojennym Pierścionek z orłem w koronie.

Swoją przygodę z aktorstwem rozpoczynał w latach 50. w Teatrze im. Jaracza w Olsztynie. Później można go było zobaczyć również na deskach teatrów: Ziemi Opolskiej w Opolu, Estrady Stołecznej, Ziemi Mazowieckiej, Polskiego w Bielsku-Białej oraz warszawskich: Syrena, Ludowego, Komedia, Nowego w Warszawie.

Wielkim miłośnikiem i znawcą koni do końca opiekował się Michał Loba. Jeszcze raz pragniemy złożyć najszczersze wyrazy współczucia. Niestety to niejedyna tragiczna wiadomość, o której dzisiaj informowaliśmy.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Powiązane
Czesław Niemen, Kora
Największe przeboje PRL. Jeden z czterech nie pasuje do autora. Zgadniesz który?