Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Nie żyje aktor hitowych filmów Chick Vennera
Dominik Szczepanik
Dominik Szczepanik 09.07.2021 16:15

Nie żyje aktor hitowych filmów Chick Vennera

Chick Vennera
Fot. Instagram.com

7 lipca 2021 roku odszedł Chick Vennera, znany wszystkim aktor z Dzięki Bogu już piątek i z serialu Złotka. Smutną informację dla amerykańskiego świata kina potwierdziła córka gwiazdora.

Świat showbiznesu nie zdążył się jeszcze otrząsnąć po śmierci jednego wybitnego aktora, Jana Jangi-Tomaszewskiego, znanego z takich hitów jak M jak Miłość czy 07 zgłoś się, a właśnie dowiedzieliśmy się o śmierci następnego, cenionego artysty.

Janga-Tomaszewski zmagał się z rakiem. Na leczenie choroby jego koledzy ze świata teatralnego utworzyli zbiórkę i szybko zebrali potrzebną kwotę. Niestety nie udało się uratować aktora, o którego śmierci informował Teatr Ateneum kilka dni później.

To bardzo smutny tydzień dla aktorskiego świata. Niemalże kilkanaście godzin dzieliło śmierć Jana Jangi-Tomaszewskiego i popularnego amerykańskiego gwiazdora wielkiego ekranu Chicka Vennerę.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Chick Vennera – kariera

Chick Vennera przyszedł na świat 27 marca 1947 roku w Nowym Jorku. Niedługo potem jego rodzina przeniosła się do słonecznej Kalifornii, gdzie młody Chick zdobył wykształcenie. Tam również miał okazję stawiać pierwsze kroki w aktorstwie.

Przeszedł do historii jako niezapomniany Marv Gomez z filmu Dzięki Bogu już piątek. Jego scena taneczna na dachach samochodów bez wątpienia zapadła widzom w pamięć. Rozpoznawalność i sympatię publiczności przyniosła mu rola w popularnym serialu Golden Girls (pol. Złotka).

Vennera swoim talentem zaszczycił również takie produkcje, jak: Grease, Jankesi czy Fasolowa wojna. Dzięki swojemu charakterystycznemu głosowi wykonywał również zlecenia lektorskie i dubbingowe.

Chick Vennera – śmierć

Chick przez wiele lat zmagał się z rakiem. Podstępna choroba zebrała swoje żniwo i aktor w wieku 74 lat odszedł na tamten świat. Smutną wieść przekazała jego córka – Nicky Vennera.
Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Rozenek zażartowała z imienia syna Włodarczyk. Na odpowiedź nie musiała długo czekać: „Wredne”
  2. Policja zatrzymała męża Martyny Wojciechowskiej. Przyznał się do błędu
  3. Karolina Szostak pokazała jak teraz wygląda. Wspaniałe zdjęcie trafiło do sieci

Źródło: radiozet.pl

Tagi: