Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Nie żyje Aleksander Łuczak. Żałoba w polskich mediach, Tomasz Lis, Kosiniak-Kamysz i inni pogrążyli się w smutku
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 15.03.2023 17:53

Nie żyje Aleksander Łuczak. Żałoba w polskich mediach, Tomasz Lis, Kosiniak-Kamysz i inni pogrążyli się w smutku

Tomasz Lis
fot. KAPiF, David Tomaseti / unsplash.com

Przykre wieści pojawiły się w mediach. Ze smutkiem przekazano, że w wieku 79 lat zmarł Aleksander Łuczak. Polityka i historyka pożegnał Tomasz Lis, który opublikował w sieci poruszający post. 

Okazuje się, że Tomasz Lis dobrze znał Aleksandra Łuczaka. Dziennikarz wyjawił, że zmarły historyk był również jego dziekanem. Nie omieszkał podzielić się opinią na jego temat.

Tomasz Lis pożegnał Aleksandra Łuczaka

Tomasz Lis jest jednym z najpopularniejszych dziennikarzy, który niezmiennie od lat dzieli się swoimi przemyśleniami w sieci. Tym jednak razem zamieścił na Twitterze przejmujący wpis, którym pożegnał swojego byłego dziekana. 

Dziennikarz pogrążył się w żałobie i ze smutkiem pożegnał Aleksandra Łuczaka. Tomasz Lis nazwał zmarłego polityka “porządnym gościem”.

Aleksander Łuczak. Mój były dziekan. Porządny gość. RIP — czytamy w poście Tomasza Lisa.

Małgorzata Tomaszewska w kiepskim stanie, zaczęło się kilka dni po wypadku. Nie zobaczymy jej prędko w "Pytaniu na śniadanie"?

Aleksander Łuczak nie żyje

Jako pierwszy o śmierci Aleksandra Łuczaka napisał lider partii PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz, który pokrótce opisał działalność zmarłego polityka. Złożył również najbliższym szczere kondolencje.

Ludowiec i naukowiec, który zawsze kierował się dobrem Polski i drugiego człowieka. Rodzinie i bliskim składam najszczersze wyrazy współczucia — napisał na Twitterze.

 

Kim był Aleksander Łuczak?

Aleksander Łuczak urodził się 10 września 1943 w Legionowie. Był polskim politykiem, profesorem nauk humanistycznych i historykiem. Zmarł 15 marca 2023 roku. 

W latach 1988–1990 pełnił funkcję wiceministra edukacji. 3 lata później objął stanowisko ministra edukacji narodowej. Działał również jako wiceprezes Rady Ministrów, a także spełniał się w roli wiceprzewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. 

Studiował na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, by po latach edukacji zapracować sobie na tytuł doktora habilitowanego nauk humanistycznych. Był również prodziekanem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Tagi: tomasz lis