Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Nie żyje legendarny Piotr Pawłowski. Jego synowie, znani aktorzy pogrążyli się w żałobie
Karol Zaborowski
Karol Zaborowski 24.05.2021 21:44

Nie żyje legendarny Piotr Pawłowski. Jego synowie, znani aktorzy pogrążyli się w żałobie

Urszula Gałecka
fot. Lelum.pl

Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje Piotr Pawłowski. Rodzina zmarłego pogrążyła się w głębokiej żałobie.

Piotr Pawłowski był prawdziwą legendą w Nowym Dworze Mazowieckim i wpłynął na wiele osób. 64-latek był kajakarzem, artystą grafikiem, a także wychowawcą młodzieży. Był też ojcem aż piątki dzieci, z czego dwóch jego synów to słynni aktorzy.

W wielu wywiadach Stefan i Józef Pawłowscy podkreślali, jak ważne były dla nich wartości, które wpoił im właśnie ojciec. Co prawda, do samych egzaminów do szkoły aktorskiej przygotowywali się z babcią, jednak zawsze mogli liczyć na wsparcie swojego taty, który bacznie obserwował karierę każdego z nich.

Nie żyje Piotr Pawłowski

Co więcej, to właśnie Piotr Pawłowski wpoił swoim synom patriotyzm, a także zamiłowanie do historii naszego kraju, co widać też po rolach, w jakie się wcielali. Przypomnijmy, że Józefa Pawłowskiego podziwiać w takich produkcjach jak, chociażby „Miasto 44” czy „Piłsudski”.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Nie ulega wątpliwości, że jest to dla nich niezwykle trudny czas, ponieważ Piotr Pawłowski dla swoich dzieci był nie tylko ojcem, ale też mentorem, który ukierunkował to, jak patrzą na otaczający ich świat.

Byliśmy uczeni szacunku do ludzi, czułości, wrażliwości, empatii, a piętnowane były chuligańskie wybryki czy zachowania mogące zranić drugiego człowieka – wyznali w jednym z wywiadów.

Piotr Pawłowski zmarł w wieku 64-lat. Mężczyzna został pochowany na warszawskim Wawrzyszewie. Niestety w ostatnim czasie zmagał się z poważną chorobą, która ostatecznie okazała się od niego silniejsza. Nie wiadomo, jaka dokładnie była to dolegliwość.

Piotrek, bracie kochany. Umarłeś, a ja jestem spokojny. Tak jak Ty w chwili śmierci – napisał brat zmarłego.

Całej rodzinie oraz bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: pomponik.pl