Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Stanie się już jutro, wszystko potwierdzono. Nikt się nie spodziewał, że niedziela będzie kluczowa
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 31.10.2020 15:41

Stanie się już jutro, wszystko potwierdzono. Nikt się nie spodziewał, że niedziela będzie kluczowa

Biedronka
fot. Lelum

Niedziela będzie kolejnym kluczowym dniem dla wielu Polek i Polaków. Onet przekazuje ważne informacje związane z bardzo głośną sprawą, która ostatnio ma miejsce w naszym kraju. Media nie przestają o niej mówić. Mało kto się spodziewał, że to właśnie jutrzejszy dzień będzie taki ważny dla rozwoju sytuacji.

Wszystko stanie się już jutro. Chyba nikt wcześniej nie podejrzewał, że niedziela będzie tutaj kluczowym dniem. To właśnie wtedy ma odbyć się wyjątkowe spotkanie.

Strajk Kobiet: niedziela będzie kluczowa

W piątek Onet informował o tym, że Strajk Kobiet powołał Radę Konsultacyjną. Organizatorki ogólnopolskich protestów nie podały konkretnych nazwisk. Wiadomo tylko, że w jej składzie znajdą się ekspertki i eksperci od tematów, które pojawiają się w postulatach manifestujących. Swoje miejsce znajdą tam również osoby z pokolenia „Solidarności”.

Organizatorki przekazały również wiadomość, że Rada ma się zebrać po raz pierwszy już jutro w niedzielę, 1 listopada. Jak na razie nie są znane żadne szczegóły dotyczące tego spotkania.

Jedna z organizatorek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marta Lempart przypomniała, że pierwszym postulatem demonstrujących jest przyznanie, że niedawne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego (TK) w sprawie aborcji eugenicznej „nie jest żadnym wyrokiem”.

— Ale zważywszy na to, co dzieje się na ulicy, jakie hasła tam padają i w jakiej sprawie protestują ludzie w całej Polsce, naszym głównym postulatem i końcowym jest dymisja rządu — dodała, jak cytuje ją Onet.

  1. Z ostatniej chwili: nie żyje Sean Connery. Legendarny aktor miał 90 lat
  2. Decyzja zacznie obowiązywać od wtorku. Potwierdzenie padło po spotkaniu z premierem Morawieckim
  3. Zatrważająca wiadomość TVP sprzed chwili. Nie żyje znany dziennikarz

Strajk Kobiet: to nie koniec protestów

Minione wydarzenia tygodnia związane z licznymi manifestacjami na ulicach większości polskich miast pokazały nam, jak wiele osób nie zgadza się z wyrokiem TK. Strajk Kobiet zapowiada, że to nie koniec protestów. Już szykowane są kolejne wydarzenia.

W piątek miała miejsce akcja „Marsz na Warszawę”, która została zapowiedziana przez organizatorki Strajku Kobiet. Protestujący wyruszyli z placu Zamkowego, z placu Zawiszy i spod Kancelarii Prezesa Rady Ministrów do ronda Dmowskiego.

Na manifestacjach w stolicy pojawiły się prawdziwe tłumy. Internautów szczególnie urzekło jedno zdjęcie z centrum stolicy, które wielokrotnie było przekazywane dalej. Na fotografii widać prawdziwe tłumy, które pokazują skalę wydarzenia.

Jednak dla protestujących to za mało, ponieważ rząd nadal nie podjął żadnej próby porozumienia. Dlatego na poniedziałek zapowiadane są kolejne blokady, o czym organizatorki poinformowały na Twitterze.

— To jest PARADA WOLNOŚCI, to jest KARNAWAŁ WOLNOŚCI, to jest WOLNOŚĆ, której nam żaden przestraszony gnojek nie odbierze. Nawet jak będzie go obstawiać, a nas straszyć CAŁA polska policja. Pamiętacie, że w poniedziałek BLOKUJEMY WSZYSTKO? — napisano w mediach społecznościowych.

Jednak nadal nie są znane szczegóły poniedziałkowych blokad. Najprawdopodobniej manifestujący po raz kolejny będą blokować ruch drogowy, tak jak to miało miejsce w wielu miastach Polski prawie tydzień temu.

Jesteście ciekawe, czym konkretnie będzie zajmowała się Rada Konsultacyjna? Jej pierwsze spotkanie już jutro!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Stick that on your Wiadomości pic.twitter.com/pxdZ1sXMwx

— Ben Stanley (@BDStanley) October 31, 2020

To zdjęcie z piątkowych strajków bardzo szybko obiegło Internet.

To jest PARADA WOLNOŚCI, to jest KARNAWAŁ WOLNOŚCI, to jest WOLNOŚĆ, której nam żaden przestraszony gnojek nie odbierze.
Nawet jak będzie go obstawiać, a nas straszyć CAŁA polska policja.#ParadaWolności
Pamiętacie, że w poniedziałek BLOKUJEMY WSZYSTKO? 🙂 pic.twitter.com/FoEGbbjmKm

— #StrajkKobiet (@strajkkobiet) October 30, 2020

Niedziela: jutro ma się odbyć pierwsze spotkanie Rady Konsultacyjnej Strajku Kobiet. Tymczasem zapowiedziane są kolejne blokady.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Topowe produkty w Rossmann za grosze. Sklep wyprzedaje swoje hity. Klienci mają powody do radości
  2. Pilnie ewakuują tysiące ludzi, TVP potwierdza. Tragiczna sytuacja, za granicą żywioł nie ma litości
  3. Mało kto wiedział, wprowadzono jeszcze jeden zakaz. Widnieje w rozporządzeniu
  4. Zapadła kolejna decyzja w związku z Wszystkich Świętych. Premier potwierdza
  5. Będzie lockdown w kościołach? Premier zabrał głos, zwrócił się do starszych osób
  6. TVP Info bije kolejne rekordy żenady. Teraz szczują już nie tylko przeciw aborcji, ale mówią o innych przesłankach protestu
  7. Porażające doniesienia o uwielbianym pieczywie, sprawą zajął się sąd. Właśnie zapadł wyrok

Źródła: wiadomosci.onet.pl, twitter.com