Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Lekarze nie mogli uwierzyć w wygląd tego dziecka. Musieli natychmiast operować
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 21.01.2020 09:35

Lekarze nie mogli uwierzyć w wygląd tego dziecka. Musieli natychmiast operować

dziecko
fot. MrAndMrsVine, imgur.com

Niemowlak natychmiast po urodzeniu musiał być poddany skomplikowanemu zabiegowi. Jego wygląd przeraził lekarzy, natychmiast dając im do zrozumienia, że muszą operować. Dziewczynka urodziła się nie tylko kilka tygodni za wcześnie, ale też z rzadką wadą wrodzoną, która mogła zagrozić jej życiu.

Malutka urodziła się w 33 tygodniu życia. Nie dość, że samo to sprawiało już, że była bardzo delikatna, to maleństwo miało też wadę wrodzoną, która jeszcze bardziej narażała jej życie. Na całe szczęście niemowlak okazał się bardzo waleczny i pokonał wszelkie przeciwieństwa losu, przynosząc rodzicom wiele szczęścia i radości.

Niemowlak z rzadką wadą wrodzoną

Początek życia dziewczynki nie zapowiadał niczego dobrego. Niemowlak urodził się za wcześnie i na pierwszy rzut oka widać było, że jego organizm nie jest prawidłowo wykształcony. Zamiast być chronione w jamie brzusznej, wszystkie wnętrzności dziewczynki znajdowały się na zewnątrz jej ciała.

Lekarze przerazili się, kiedy zobaczyli wcześniaka w taki stanie. Wiedzieli, że muszą natychmiast interweniować. Dziewczynka natychmiast została przeniesiona do specjalistycznej kliniki, ponieważ tylko tam można było wykonać odpowiednie operacje.

Przez prawie dwa tygodnie dziecko znajdowało się pod intensywną opieką, ale w końcu udało się wyleczyć małą wojowniczkę i mogła wrócić do domu ze szczęśliwymi rodzicami.

Czym jest wrodzone wytrzewienie brzucha?

Wrodzone wytrzewienie brzucha to wada wrodzona, która objawia się tym, że niemowlak rodzi się z wnętrznościami takimi jak żołądek i wątroba na zewnątrz ciała, zamiast w jamie brzusznej. Przyczyna tej wady jest nieznana, ale częściej występuje kiedy matka podczas ciąży pije, pali, albo ma mniej niż 20 lat.

Wyleczyć można je tylko operacją, najczęściej wykonywaną bardzo szybko po porodzie. Wrodzone wytrzewienie brzucha występuje w 4 na 10 tysięcy przypadków.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

niemowlak

Dziecko urodziło się w rzadką wadą wrodzoną.

niemowlak

Spędziła prawie dwa tygodnie na intensywnej terapii.

niemowlak

Rodzice są szczęśliwi, że ich maluszek już jest zdrowy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. 13-latek zmarł po lekcji WF-u. Nauczyciel kazał uczniom wykonywać niebezpieczne ćwiczenie
  2. Nie żyje uwielbiany muzyk. Zmarł na scenie podczas koncertu
  3. Mąż Katarzyny Zielińskiej to przystojny biznesmen i absolwent Harvardu
  4. Znaki zodiaku, które mają 6 zmysł. Ich nie da się oszukać, są zbyt inteligentne
  5. Uczniowie w połowie układu przerwali poloneza, chwilę później zrobili niesamowitą rzecz. Nagranie stało się hitem internetu

źródła: heftig.de, popularne.pl