Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Nieprzychylna wypowiedź dot. Donalda Tuska. Polityk może być niezadowolony
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 26.09.2021 22:43

Nieprzychylna wypowiedź dot. Donalda Tuska. Polityk może być niezadowolony

Donald Tusk
screen / Platforma Obywatelska / Facebook

Donald Tusk odbył w czwartek czat online z wyborcami. Podczas jego trwania zrobił coś, co bardzo wzburzyło prawicowego publicystę i dziennikarza, Roberta Knapa. Padły ostre słowa.

Robert Knap rozmawiał z dziennikarzami Polskiego Radia24 o ostatnim wystąpieniu Donalda Tuska. Podczas trwania czatu z internautami jedna z osób spytała Tuska o przyjęcie urodzinowe dziennikarza Roberta Mazurka, na którym pojawili się czołowi politycy PO.

Wtedy Donald Tusk wymigał się od jednoznacznej odpowiedzi, odczytując zamiast tego SMS, który miał dostać od swojej teściowej. Wiadomość brzmiała:

– Donku, wiem, że masz kłopot ze swoimi ludźmi. Jestem po twojej stronie. Nie powinni tak się zachować, ale nie pozbywaj się ich. Już i tak sporo ludzi PO odeszło za twoich poprzedników. Teraz w PO każdy jest na wagę złota. Czasem człowiek w jakiejś chwili popełnia błąd, ale potem żałuje. To są pozytywne chłopaki, więcej takich głupot nie zrobią. Pozdrawiam cię serdecznie, twoja stara doradczyni.

Robert Knap komentuje SMS od teściowej Donalda Tuska

Robert Knap jest obecnie dziennikarzem TVP info, ale w przeszłości był wydawcą i prowadzącym programy w Telewizji Trwam. Zajmował się też dziennikarstwem w narodowo-katolickiej gazecie „Nasz Dziennik„, której inicjatorem powstania był Tadeusz Rydzyk.

Knap nie przebierał w słowach, komentując wystąpienie Donalda Tuska. Powiedział on na antenie:

– W pierwszej chwili nie mogłem uwierzyć, że Donald Tusk sięga po tego typu zabieg. Widzimy, że lider PO ciągle i całkowicie tkwi jeszcze w epoce, która już dawno w Polsce przeminęła: działań PR-owych czasami z pogranicza śmieszności.

Knap najwyraźniej wie, o czym mówi, bo zabiegi stosowane przez Telewizję Polską sięgają tradycjami do znacznie wcześniejszych czasów i sprawdzonych rozwiązań.

Były dziennikarz stacji, której dyrektorem jest Tadeusz Rydzyk, i obecny pracownik kanałów administrowanych przez Jacka Kurskiego, dodał jeszcze:

– Nie przysporzy to Tuskowi szerszego poparcia. Przyniesie zadowolenie wianuszka skupionych wokół niego osób zachwyconych jego postacią, ale nie pozwoli Donaldowi Tuskowi i PO zwiększyć słupków sondażowych.

Publicysta kanału telewizyjnego, który w mediach internetowych rozsławiają takie strony, jak „Oglądam „Wiadomości”, bo nie stać mnie na dopalacze”, dodał też, że czat z Donaldem Tuskiem „ociera się o świat lekko kabaretowy”.

Źródło: TVP Info

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Mężczyzna znalazł w ziemi skarb sprzed 1500 lat