Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Niespodziewanie odwołano koncert TVP. W tle poważne problemy
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 23.09.2023 10:36

Niespodziewanie odwołano koncert TVP. W tle poważne problemy

biesiada tvp
Odwołano koncert TVP. Fot. facebook.com/BadzmyRazem.TVP

Koncerty z cyklu “Biesiady”, które są organizowane przez Telewizję Polską, cieszą się ogromną popularnością. Z entuzjazmem uczestniczą w nich mieszkańcy miast, w których są organizowane, ale równie chętnie oglądają je widzowie TVP. Niestety jedno z wydarzeń zostało odwołane. Z wytłumaczeniem pośpieszył sam rzecznik miasta.

Biesiady TVP cieszą się dużą popularnością

“Polskie Biesiady” to cykl koncertów, które odbywają się na terenie całej Polski. Okazuje się, że zorganizowanie tego wydarzenia był strzałem w 10, ponieważ tematyczne imprezy szybko podbiły serca widzów, a mieszkańcy kolejnych miast z niecierpliwością oczekiwali, aż TVP zawita właśnie do nich.

Do tej pory odbyło się już kilka różnych biesiad, spośród których każda została zorganizowana z innym motywem przewodnim. Widzowie bawili się już w rytmach rockandrollowych, żeglarskich czy weselnych, a na scenie mogli zobaczyć takie gwiazdy jak Annę Popek, Rafała Brzozowskiego, Kajrę i Sławomira czy Łukasza Nowickiego. Niespodziewanie jednak przekazano wieści o odwołaniu koncertu…

W TVP będą zdruzgotani. Halina Mlynkova nie wystąpi na ich dzisiejszym koncercie

Biesiada TVP musiała zostać odwołana

Koncerty z cyklu “Polskie Biesiady” wciąż cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, mimo iż pora na wydarzenia pod chmurką minęła. Niestety jakiś czas temu ogłoszono, że jedno z wydarzeń niestety się nie odbędzie! Impreza miała odbyć się w Chełmie, ale z przyczyn niezależnych od TVP trzeba było odwołać koncert…

Na 19 sierpnia w Chełmie zaplanowano jedną z imprez pod hasłem “Polskich Biesiad”. Mieszkańcy miasta już nie mogli się doczekać nadchodzącego wielkimi krokami wydarzenia. Niestety nagle okazało się, że jest ono niemożliwe do zrealizowania. Z wyjaśnieniami pośpieszył natychmiast rzecznik miasta.

Jaki jest powód odwołania biesiady TVP?

Artyści, którzy mieli wystąpić w Chełmie, niedługo przed wydarzeniem dowiedzieli się, że takowe jednak się nie odbędzie. Wina nie leżała jednak po stronie TVP, a władz miasta. Okazuje się, że nie było ono w stanie podołać jego organizacji. W tej sprawie udało się porozmawiać “Plejadzie” z rzecznikiem miasta Chełm.

Decyzja o rezygnacji wyszła ze strony miasta i była podyktowana faktem, że w mieście realizowanych jest obecnie wiele remontów, także w tych kluczowych miejscach. Nie było możliwości, by zorganizować wydarzenie w satysfakcjonującej, a przede wszystkim przystępnej pod kątem nagrania telewizyjnego lokalizacji – mówił Damian Zieliński. 

Fani imprezy z pewnością byli zawiedzeni. Jednak, jak się okazuje, nie doszło nawet do podpisania umowy ze stacją.

Dzwoniłem do naszego dyrektora Domu Kultury, który prowadził rozmowy z TVP i on potwierdził, że rezygnacja leżała po naszej stronie. Nie doszło nawet do żadnych formalności, nie składano wniosków na pozwolenie na imprezę itd. - dodał rzecznik miasta.

 

źródło: radiozet.pl, plejada.pl

Tagi: koncert tvp