Rozrywka.Lelum.pl

fot. PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

"Niewiele możemy". Biskup na kazaniu zaczął mówić o Marcie Kubackiej, poruszające słowa

24 Marca 2023

Autor tekstu:

Martyna Pałka

Cała Polska modli się o zdrowie Marty Kubackiej, która w tym momencie walczy o życie. Biskup Damian Muskus odprawił mszę w intencji rodziny skoczka.

Duchowny nie tylko pomodlił się o zdrowie chorej i siłę dla jej bliskich, ale też wygłosił niezwykle poruszające kazanie, w którym nawiązał do gestu Dawida Kubackiego.

Marta Kubacka walczy o życie

Jakiś czas temu przekazano dramatyczne informacje o rodzinie Kubackich. Polski skoczek narciarski podjął decyzję o rezygnacji z dalszej części walki w konkursach Pucharu Świata i powrócił do domu, aby wspierać swoją chorą żonę.

Okazało się, że Marta Kubacka trafiła do szpitala w niedzielny poranek z dolegliwościami układu krwionośnego i podejrzeniem arytmii serca. Jej stan określany jest jako naprawdę poważny. Obecnie ukochana sportowca walczy o życie w Śląskim Centrum Chorób Serca.

Nasz nowy dom

„Ciekawe czy telewizja zna całą prawdę o Żaklinie”. Uczestniczka „Nasz nowy dom” prześwietlona przez widzów

CZYTAJ DALEJ

Cała Polska modli się w intencji Marty Kubackiej

Głos w sprawie ciężko chorej żony polskiego sportowca zabrało mnóstwo bliskich i przyjaciół samego Dawida Kubackiego, w tym również żona Kamila Stocha - Ewa Bilan-Stoch czy Adam Małysz. Teraz na temat trudnej sytuacji w rodzinie Dawida Kubackiego wypowiedział się biskup Damian Muskus.

Duchowny odprawił specjalną mszę w intencji Marty Kubackiej oraz jej bliskich. Zaznaczył, że w takich sytuacjach człowiek jest po prostu bezsilny, ale zawsze może okazywać swoim bliskim wsparcie, miłości i opiekę. Tym samym nawiązał do postawy Dawida Kubackiego.

Arcybiskup odprawił mszę w intencji Marty Kubackiej

Podczas uroczystej mszy o zdrowie dla walczącej o życie Marty Kubackiej biskup wygłosił również okolicznościowe kazanie. Słowa duchownego wzruszyły wszystkich zgromadzonych.

Duchowny nawiązał w nim do postawy Dawida Kubackiego, który porzucił wszystko, w tym realną szansę na zdobycie Kryształowej Kuli, aby trwać przy swojej chorej ukochanej. Wspomniał o ogromnej miłości małżeńskiej i wierności, która powinna być wzorem dla innych.

-Taka miłość jest prawdziwym świadectwem. Nie ta, o której opowiadamy, nie ta, którą gorliwie wyrażamy na wiele sposobów. Chodzi o miłość, która jest wyborem potwierdzonym codzienną wiernością. Miłość wypróbowana cierpieniem, wytrwała i konkretna, jest najważniejszym i najbardziej przekonującym świadectwem o Bogu - powiedział arcybiskup Marek Jędraszewski.

 

Magda Narożna

„Jaka chudzina”. Co się stało z Magdą Narożną? Ludzie jej nie poznają po drastycznej przemianie

CZYTAJ DALEJ
Dawid Kubacki

Wiadomo, gdzie teraz przebywa Marta Kubacka. Żona Dawida Kubackiego jest pod opieką najlepszych lekarzy

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

dawid kubacki

Podobne artykuły

Nowości

Maciej Orłoś zapozował z 22 lata młodszą partnerką. Brylują razem na wakacjach
Czytaj więcej >

Nowości

Polsat SuperHit Festiwal: Maciej Dowbor zwrócił się ze sceny do swojej mamy. Poruszający gest
Czytaj więcej >

Nowości

Beata Kozidrak wyszła na scenę a widownia oszalała. To wielki dzień dla ikonicznej gwiazdy
Czytaj więcej >

Nowości

Zamieszanie po Telekamerach, poszło o suknię Cichopek. "Kontrowersyjna" część stroju podzieliła ekspertów
Czytaj więcej >

Nowości

Justyna Kowalczyk apeluje przed pogrzebem ukochanego. Ma dwie prośby do żałobników
Czytaj więcej >

Nowości

Polsat SuperHit: Dawid Kwiatkowski nagle zbiegł ze sceny i wpadł prosto w jej objęcia. Polały się łzy
Czytaj więcej >
Martyna Pałka

Optymistka z mnóstwem pomysłów i masą pozytywnej energii. Z wykształcenia absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Z zaciekawieniem śledzę wszystkie wydarzenia na świecie i w mediach społecznościowych. Interesuję się psychologią, radiem, muzyką i zdrowym odżywianiem.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]