Rozrywka.Lelum.pl

Fot. instagram.com/wilfredwarrior/

Nowa Zelandia chce ZAKAZAĆ posiadania kotów!

3 Września 2018

Autor tekstu:

Redakcja Lelum

Nowa Zelandia chce zakazać posiadania kotów! Drapieżniki mają bowiem zagrażać rodzimym gatunkom zwierząt. Czy radykalne zmniejszenie ilości kotów pomoże w ochronie środowiska?

Nowa Zelandia chce zakazać posiadania kotów! Drapieżniki mają bowiem zagrażać rodzimym gatunkom zwierząt. Czy radykalne zmniejszenie ilości kotów pomoże w ochronie środowiska?

Nowa Zelandia chce wprowadzić zakaz posiadania kotów. Taką radykalną inicjatywę przedstawiła rządowa organizacja Environmental Southland. Jej zdaniem zmniejszenie liczby kotów przyczyni się do ochrony licznych gatunków ptaków czy płazów.

Jak podaje portal Losy Ziemi, władze miasteczka Omaui uważają, że koty nie powinny wychodzić z domów.

Nowa Zelandia chce pozbyć się kotów?

Jak możemy się domyślić, nie tylko Nowa Zelandia stanie w obliczu wyzwania. Właściciele kotów w miasteczku Omaui będą musieli obowiązkowo zarejestrować swojego kota, zaczipować go i wysterylizować. Jeśli kot umrze, właściciel nie będzie mógł mieć kolejnego pupila. Takie postanowienie spotkało się z szeroką krytyką społeczności. Co ma na celu tak drastyczne zmniejszenie ilości kotów?

Jak podaje portal Playboy, eksperci chcą powiązać posiadanie kotów z odpowiedzialnością, która spoczywa na osobie decydującej się na pupila. Ma to również na celu uświadomienie mieszkańców, że miasteczko Omaui w Nowej Zelandii, nie jest miejscem dla kotów.

Ponadto, jak podaje portal Losy Ziemi, to niestety koty przyczyniają się do wyginięcia niektórych gatunków. Władza uważa, że wprowadzenie zakazu posiadania kotów może znacznie poprawić losy ptaków i płazów.

Niestety, mieszkańcy Omaui nie są do końca zadowoleni z pomysłu. Powołując się na portal Playboy, w miasteczku podniosły się nawet głosy traktujące ten pomysł jako jedną z zasad państwa policyjnego.

Co więcej, powołując się na portal Losy Ziemi, właściciele kotów, którzy nie zastosują się do zasad, mogą otrzymać pisemne upomnienie. Dodają, że „fizyczne usunięcie zwierząt będzie tylko ostatecznością”.

Jak podaje portal Playboy, interesujący wydaje się również fakt, że Nowa Zelandia chce całkowicie pozbyć się drapieżników do 2050 roku. Wszystkie zgłoszenia, które odnoszą się do planu zwalczania szkodników powinny napłynąć do końca października.

Czy pomysł rządowej organizacji zostanie powołany do życia? Czy Nowa Zelandia zostanie podzielona na miłośników i przeciwników kotów?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Znaki zodiaku i ich nałogi. Sprawdź, jakie masz uzależnienia
  2. Pacjentka oskarżyła lekarza o gwałt! Miał wykorzystać ją po operacji
  3. Nicki Minaj i Eminem są PARĄ? Jest dowód!

źródła: playboy.pl, losyziemi.pl

Tagi:

Redakcja Lelum

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Nowości

Papierek po maśle ma cenne zastosowania. Wyrzucanie go jest błędem

Czytaj więcej >

Nowości

Nie żyje Barbara Ślizowska. W jej dorobku znajduje się wiele medali

Czytaj więcej >

Nowości

Błędna diagnoza lekarzy. Małej dziewczynce amputowano ręce i nogi

Czytaj więcej >

Nowości

Atak zimy w Polsce. Niepokojąca prognoza pogody

Czytaj więcej >

Nowości

Promocja na mleko i masło w Biedronce. Warto kupić, póki można sporo zaoszczędzić

Czytaj więcej >

Nowości

Została surogatką dla własnej córki. Urodziła piękne dziecko, rodzina zachwycona

Czytaj więcej >