Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Ogromny skandal w TVN. Niebywałe, w jaki sposób pożegnali Kamila Durczoka. Oburzenie sięgnęło zenitu
Karol Osiński
Karol Osiński 25.11.2021 21:54

Ogromny skandal w TVN. Niebywałe, w jaki sposób pożegnali Kamila Durczoka. Oburzenie sięgnęło zenitu

tvn
fot. Pawel Wodzynski/East News

Po śmierci Kamila Durczoka wybuchł skandal związany z jego pożegnaniem przez „Fakty” TVN. Były redaktor naczelny tego formatu został przedstawiony głównie jako skandalista, a także człowiek podupadły prywatnie i zawodowo. Oburzenie okazało się tak wielkie, że sprawa miała trafić do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Kamil Durczok zmarł kilka dni temu na skutek zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia w wieku 53 lat. Pochowany został na cmentarzu Katowicach-Kostuchnie w grobie swojego ojca. Teraz jego fani wnieśli o wyjaśnienie sprawy jego pożegnania przez TVN.

Skandaliczne pożegnanie Kamila Durczoka przez „Fakty” trafiło do KRRiTV

Nie trzeba przypominać, że Kamil Durczok był jednym z najwybitniejszych dziennikarzy informacyjnych, jacy chodzili po polskiej ziemi. Niestety w wyniku jego problemów z prawem, a także osobistych jego kariera nieco zboczyła z najwyższego poziomu, co nie musiało równać się z tak nieodpowiednim pożegnaniem przez redakcję „Faktów” TVN.

Wspomniano tam głównie jego skandale i nadużycia, jakich się dopuścił. Nie spodobało się to fanom

Po latach w tym wywiadzie zdobył się na szczerość. Nałóg miał być demonem, który próbował pokonać. To był spóźniony rachunek. […] Życiowe zakręty. Po rajdzie samochodem w stanie nietrzeźwym kac był jego najmniejszym problemem – powiedziano m.in. w materiale.

Tymczasem portal „wirtualnemedia.pl” porozmawiał z rzeczniczką prasową Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, która przyznała, że wpłynęła skarga na przedstawienie osoby zmarłej przez TVN.

Wpłynęła jedna skarga indywidualna dotycząca „Faktów” TVN z 16 listopada 2021 r. [oczernianie osoby zmarłej – materiał po informacji o śmierci Kamila Durczoka – przyp. red.] – powiedziała.

W tym momencie KRRiTV wystąpiła do nadawcy o nagranie, na którego podstawie zostaną wyciągnięte wnioski, czy doszło do naruszenia.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Media nieoficjalnie: Nowe obostrzenia w Polsce możliwe od 1 grudnia
2. Pilny apel Mikołaja Roznerskiego. Od rana prosi o wsparcie: „Jeżeli jesteście w jakiś sposób w stanie pomóc”
3. „Milionerzy”: Odpadła na pierwszym pytaniu, chodziło o lód. „Emocjonalnie ją to przerosło”

Źródło: wirtualnemedia.pl