Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Opole 2023: Chcieli oddać hołd Jerzemu Połomskiemu, wywołali oburzenie. "Jak można tak kalać pamięć"
Martyna Pałka
Martyna Pałka 10.06.2023 15:26

Opole 2023: Chcieli oddać hołd Jerzemu Połomskiemu, wywołali oburzenie. "Jak można tak kalać pamięć"

Jerzy Połomski Opole 2023
fot. AKPA; KAPIF

Za nami pierwszy dzień Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Podczas wczorajszego koncertu Opole 2023 postanowiono oddać hołd zmarłemu w zeszłym roku Jerzemu Połomskiemu. Niestety, nie wszystko poszło zgodnie z planem.

Gromee oraz raper Wiatr chcieli uczcić wybitnego muzyka za pomocą specjalnej interpretacji jego kultowego utworu “Bo z dziewczynami”. Internauci nie kryją zażenowania.

Za nami pierwszy dzień koncertu Opole 2023

Największe polskie święto muzyki właśnie trwa. Już dzisiaj na scenie w Opolu pojawią się kolejne gwiazdy, które porwą publiczność do tańca swoimi kultowymi utworami. Wczoraj podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej również nie zabrakło emocji.

W piątkowy wieczór na scenie pojawiły się takie gwiazdy, jak Doda, Trubadurzy, Roksana Węgiel, czy Marina Łuczenko-Szczęsna. W pewnym momencie mikrofon przejął raper Wiatr, który w towarzystwie Gromee'ego postanowił zaprezentować nietypowy repertuar.

Odwiedziliśmy grób Wacława Kowalskiego z "Samych swoich". Na pomniku leżała reklamówką z niewiarygodną zawartością

Opole 2023: Gromee i Wiatr próbowali oddac hołd zmarłemu Jerzemu Połomskiemu

Męski duet postanowił oddać hołd wybitnemu polskiemu artyście - Jerzemu Połomskiemu, który odszedł w listopadzie zeszłego roku. Muzyk wielokrotnie występował na scenie w Opolu, gdzie oczarowywał publiczność swoimi kawałkami “Daj”, “Cała sala śpiewa z nami”, czy “Tak daleko nam do siebie”.

Tego wieczoru Gromee i raper Wiatr postanowili wystąpić z jedną z najbardziej kultowych propozycji wokalisty  - piosenką “Bo z dziewczynami”, lecz w nietypowej, bardziej nowoczesnej aranżacji. Niestety, oczekiwania trochę rozminęły się z rzeczywistością.

Opole 2023: Gromee i Wiatr w ogniu krytyki po hołdzie oddanym Jerzemu Połomskiemu

Szybko okazało się, że kultowych utworów Jerzego Połomskiego lepiej nie ruszać i nie próbować zmieniać ich brzmienia. Internauci natychmiast zauważyli, że muzykom nie wyszło to najlepiej.

W komentarzach na social mediach zwrócili uwagę, że raper Wiatr śpiewał z włączonym autotune, którego nieustannie próbował przekrzyczeć. 

-Zderzenie Połomskiego ze starej kasety z jakimś grzecznym raperusiem jest niezwykle bolesne dla tego ostatniego. Na tle słychać jego dziwną wymowę i akcent

-oglądam Opole i był jakiś gościu co krzyczał z autotunem włączonym i śmiesznie to brzmiało

-Jak można tak kalać pamięć Połomskiego... Wstyd - czytamy wpisy internautów na Twitterze.

Zobacz wpis:

Źródło: plotek.pl

 

Tagi: gromee