Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Oświadczenie szpitala po śmierci Kamila Durczoka. Podano przyczynę śmierci
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 16.11.2021 11:10

Oświadczenie szpitala po śmierci Kamila Durczoka. Podano przyczynę śmierci

oświadczenie
instagram.com/kamildurczok_official

Szpital w Katowicach ujawnił, jakie były przyczyny śmierci Kamila Durczoka. Dziennikarz zmarł we wtorek nad ranem. Rzeczniczka placówki poinformowała, jak dokładnie przebiegał pobyt Kamila Durczoka na oddziale.

Szpital, do którego trafił w poniedziałek Kamil Durczok, podał szczegóły stanu zdrowia dziennikarza w ostatnich chwilach jego życia.

Szpital w Katowicach: Łączymy się myślami z rodziną w tym trudnym czasie

Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13.45 na Izbę Przyjęć, przekazany na oddział Chorób Wewnętrznych, Autoimmunologicznych i Metabolicznych, a następnie przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach – poinformowała rzeczniczka placówki Joanna Chłądzyńska.

Stan dziennikarza określano jako bardzo ciężki.

Kamil Durczok zmarł o godzinie 4.23 „w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia”.

Łączymy się myślami z rodziną w tym trudnym czasie oraz składamy najszczersze wyrazy współczucia – przekazał katowicki szpital.

Kamil Durczok: Mój organizm wystawił rachunek za wiele lat

Wiele wskazuje na to, że Kamil Durczok już od kilku miesięcy walczył o życie. W połowie czerwca na swoim Twitterze napisał, że przed nim trudna walka o odzyskanie zdrowia.

Moi kochani! Tak to czasem bywa, że kalendarz układają nam lekarze, a nie my sami. Mój organizm wystawił rachunek za wiele lat, a zwłaszcza za ostatni rok. Przede mną trudna bitwa. Muszę się teraz skupić na tym, żeby walczyć o swoje zdrowie, i to z całych sił. Znacie mnie trochę, więc wiecie, że nie odpuszczę, do końca – zapowiadał.

Jeszcze w maju informował, że konieczna była transfuzja krwi.

Czekam na wyniki hemoglobiny. Zdecydują, czy znowu trafię do szpitala w stanie bezpośredniego zagrożenia życia (jak 4 tygodnie temu), czy może wyjdę z tego – pisał dziennikarz.

Źródło: Rmf.fm, Pudelek.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Nagły komunikat Morawieckiego. Chodzi o sytuację na granicy polsko-białoruskiej
  2. Przykra wiadomość ws. stanu zdrowia królowej Elżbiety II
  3. Kasjerka z Żabki ostrzega wszystkich przed wielkim oszustwem

Tagi: szpital