Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Banki ostrzegają. Jeżeli oszczędzasz pieniądze nie rób jednej rzeczy, tak źle jeszcze nie było
Dagmara Olszewska
Dagmara Olszewska 09.06.2020 13:00

Banki ostrzegają. Jeżeli oszczędzasz pieniądze nie rób jednej rzeczy, tak źle jeszcze nie było

emerytura
fot. Arkadiusz Ziolek/ East News

Pieniądze, zwłaszcza w czasach nadchodzącego kryzysu gospodarczego stanowią niezwykle ważną i nieodłączną część naszego życia. Niestety, tym razem mamy złe wieści nawet dla tych, którzy do tej pory o swoje finanse się nie martwili. Banki nie mają dobrych wiadomości dla tych, którzy korzystają z lokat. Znamy wszystkie szczegóły sprawy.

Pieniądze można oszczędzać na wiele sposobów. Do tej pory, do jednych z najbezpieczniejszych i opłacalnych rozwiązań należały lokaty i konta oszczędnościowe w bankach. Niestety, jak informuje portal parkiet.pl, powołując się na dane NBP – to już nieaktualne.

Gdzie trzymać swoje pieniądze?

Okazuje się, że warto zmienić swoje przyzwyczajenia dotyczące oszczędzania. Banki nie pozostawiają wątpliwości – pierwszy raz w historii oprocentowanie zakładanych lokat spadło poniżej 1 procenta w skali roku.

Dane, jakie przedstawił Narodowy Bank Polski, jeszcze nigdy nie były tak niskie. Przy obecnie obowiązującej wysokości oprocentowania, zakładając lokatę na 10 000 po roku, odsetki wyniosą 75 zł. Dla porównania – pod koniec 2008 roku odsetki od takiej samej kwoty wyniosłyby ponad 528 zł.

  1. Biedronka z genialną ofertą na długi weekend. Można zaoszczędzić krocie na uwielbianych produktach
  2. Ile lat ma Magda Gessler? Możesz być mocno zdziwiony, szczęka opada do samej ziemi
  3. Dagmara Kaźmierska pokazała bardzo intymne zdjęcie. Jeden szczegół zdradza o niej całą prawdę

W najbliższym czasie lepiej nie będzie

Jak twierdzi główny analityk Expandera – Jarosław Sadowski – w najbliższych miesiącach, możemy spodziewać się jeszcze większych spadków oprocentowania depozytów. Przyczyną w ogromnym stopniu jest obniżenie stóp procentowych przez Narodowy Bank Polski, jednak to nie wszystko.

Czasy, w których banki musiały walczyć o pieniądze i klienta już dawno minęły. Przez ilość kredytów konsumenckich instytucje finansowe obracają miesięcznie ogromnymi kwotami i najbardziej opłacalne jest, gdy ich klienci korzystają z nieoprocentowanych rachunków.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

pieniądze

Sytuacja w kraju nie pozostawia złudzeń. Jak najlepiej oszczędzać pieniądze?

ZOBACZ TEŻ:

  1. ZUS i ogromna wpadka – mnóstwo Polek i Polaków dostało pieniądze na konto przez pomyłkę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  2. Stało się, żywioł uderzył bez litości. Straty mogą być ogromne, porażające wiadomości obiegły światowe media
  3. Wyszli na imprezę i zapomnieli o dzieciach, wrócili po 4 dniach. Ujawniono zatrważające szczegóły
  4. Próbował zmolestować kobietę. Nie wiedział, że nagrywa go monitoring, poznajesz?
  5. „Poznasz, że ukochany cię zdradza”. Wyznanie „pani do towarzystwa”
  6. Media dotarły wprost do Szymona. Wyjawił całą prawdę o wizycie Andrzeja Dudy na jego ślubie

Źródło: parkiet.com expander.pl