Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Za pięciozłotówkę możesz dostać fortunę. Sprawdź, czy masz ją w swoim portfelu
Karina Sulich
Karina Sulich 04.09.2020 18:40

Za pięciozłotówkę możesz dostać fortunę. Sprawdź, czy masz ją w swoim portfelu

gofry
Fot. _Alicja_, pixabay

Okazuje się, że kolekcjonerzy monet mają nowy cel. Jedna z pięciozłotówek okazała się niezwykle wartościową i pożądaną monetą, na której możemy zarobić niemałe pieniądze. Monety, które pojawiają się na aukcjach, znikają w mgnieniu oka. Kto okaże się jej szczęśliwym posiadaczem, a kto nowym, dumnym właścicielem?

Pieniądze, jakie czekają na właściciela wyjątkowej pięciozłotówki to nie mała suma. Może warto więc sprawdzić, czy nie znajduje się ona w naszym posiadaniu? Jak wygląda wartościowa moneta i ile w rzeczywistości możemy za nią dostać? Odpowiadamy.

Wyjątkowe pieniądze

Numizmatycy są w stanie naprawdę wiele zapłacić, by niebywały okaz znalazł się w ich kolekcji. Stare, rzadko spotykane, nietypowe a czasami wręcz niepowtarzalne monety potrafią być niezwykle wartościowe.

Choć może nie wielu z nas się na tym zna, czasami warto zainteresować się sprawą, bo może to właśnie na nas czekają wielkie pieniądze. Monety sprzed lat podbijają internetowe aukcje!

  1. Nowe obostrzenia. Właśnie przekazano informację, wielu Polaków będzie zrozpaczonych
  2. Odmówiono mu godnej śmierci, dlatego postanowił transmitować swoje cierpienie. Niewyobrażalnie tragiczne

Wartościowa pięciozłotówka

Pora rozbić skarbonki, przeszukać stare portfele i kieszenie w dawno nienoszonych kurtkach. Kolekcjonerzy poszukują kolejnej monety! Tym razem chodzi o pięciozłotówkę z lat 50. Jak wygląda moneta? Na rewersie widzimy nominał monety oraz rybaka ciągnącego sieci, natomiast obok zaprezentowany jest monogram Józefa Gosławskiego, który zaprojektował monetę.

Moneta ta nazywana jest Rybak-Słoneczko. Dlaczego? Ci o lepszym wzroku będą mogli dostrzec promienie słoneczne pod prawym ramieniem rybaka. Ale! Przejdźmy do konkretów. Jakie pieniądze czekają na posiadacza wyjątkowej pięciozłotówki? Okazuje się, że stara moneta jest warta nawet 1699 złotych! A ponieważ okazów jest więcej, warto sprawdzić, czy jeden z nich nie jest w naszym posiadaniu. W sieci jest też mnóstwo osób, które chętnie kupią podobne monety, pochodzące z różnych lat.

Jak dokładnie wygląda moneta?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pieniądze

Na rewersie słynnej monety zaprojektowanej przez Józefa Gosławskiego widnieje wizerunek rybaka wyciągającego sieci. Za tą pięciozłotówkę możemy otrzymać naprawdę spore pieniądze. Ci, którzy znaleźli ją w swojej kolekcji, już wzbogacili się na internetowych aukcjach.

pieniądze

Można zarobić fortunę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nagła wiadomość z ostatniej chwili. Niestety, nie żyje wspaniały Polak
  2. Dramatyczny wypadek szkolnego autobusu. Dzieci były w środku
  3. Policja pilnie poszukuje włamywacza, opublikowali porażające nagranie. Niewiarygodne, co robił w mieszkaniu poszkodowanego
  4. 65-latka chciała zapłacić za rachunki. W kasie usłyszała, że jest martwa „Przecież pani nie żyje”
  5. Ministerstwo Zdrowia właśnie przekazało informację. Ogromna zmiana wchodzi w życie już jutro
  6. Nowa Królowa Życia brała udział w „Kuchennych rewolucjach”. Na ostatnich zdjęciach zupełnie nie przypomina siebie sprzed lat

źródło: pikio.pl