Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Za banknot 10 zł możesz dostać majątek. Wystarczy zwrócić uwagę na jedną rzecz
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 07.02.2021 22:10

Za banknot 10 zł możesz dostać majątek. Wystarczy zwrócić uwagę na jedną rzecz

pieniądze
fot. Allegro

Pieniądze może szczęścia nie dają, ale liczby owszem. Każdego dnia ludzie używają banknotów. Nominały tj. 10, 20, 50 czy 100 zł mogą być warte o wiele więcej. Jak to sprawdzić? Wystarczy, że sprawdzisz numery.

Każdy doskonale wie, co oznacza banknot. Jak wygląda i co możemy za niego kupić. Istnieją jeszcze inne wartości, które posiadają papierowe pieniądze. Mało kto w ogóle zdaje sobie z tego sprawę. Wiele osób nieświadomie nie wykorzystuje szansy i podaje banknot dalej.

Pieniądze rzecz nabyta

Pieniądze towarzyszą nam w codziennym życiu, w sklepach i w bankach jest ponad miliard banknotów o różnych nominałach. Każdy banknot posiada numer seryjny, na który często nie zwracamy uwagi.

Najcenniejsze banknoty mają numer złożony z ciągu tych samych cyfr np. 4444444. W Polsce jest ich tak mało, że jest to prawie nie możliwe, aby dostać taki egzemplarz. Sztuka takiego banknotu może być warta nawet kilka milionów złotych. Są też jednak inne, wartościowe numery.

Gotówka prosto z banku, jest bardzo cenna dla kolekcjonerów, którzy dobrze znają wartość pieniądza. Podczas kupna unikatowego egzemplarza, należy zwrócić uwagę na jego stan. Brzegi nie mogą być podarte, kolor powinien być wyraźny, nie może być pogięty i brudny.

Jak znaleźć perfekcyjny banknot?

Zdradzamy szczęśliwe układy cyfr.

1234321, 1134311, 8175718 – to tzw. rodzaj numeru radarowego. Wartość pieniądza z takimi numerami może być większa nawet o tysiąc razy od tego, ile wynosi jej nominał.

Bardziej cenne są numery 1234567, 8765432, ale jest ich tak samo mało jak banknotów z tym samym ciągiem cyfr.

Dwie wielkie litery to nazwa serii. Najcenniejsze oznaczenia to: YA i ZA. Cenne, dużo starsze banknoty mają AA i AB, pochodzą one z czasów początku denominacji z fabryki w Anglii.

Teraz niech każdy sprawdzi zawartość swojego portfela!

Zarobić można także na monetach z PRL. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie zajrzyj >tutaj<.

Zobacz zdjęcia:

ile zarabiają aktorzy

Warto sprawdzać numery i oznaczenia na banknotach.

pieniądze

Każdy może zostać milionerem.

kieszonkowe

Nominały 10, 20, 50 i 100 zł mogą być warte więcej, niż nam się wydaje.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: buzz.gazeta.pl