Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Czy darmowe tampony i podpaski powinny znajdować się w każdej szkolnej łazience?
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 03.09.2020 00:32

Czy darmowe tampony i podpaski powinny znajdować się w każdej szkolnej łazience?

szkocja
Fot.media

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Podpaski i tampony dostępne za darmo w polskich szkołach? Jak donosiła jakiś czas temu wyborcza.pl, Akcja Menstruacja chce wesprzeć uczennice w walce z wykluczeniem menstruacyjnym. Jak się okazuje, dotyka ono nie tylko mieszkanki najbiedniejszych krajów.

Aż jedna na sześć uczennic przyznała, że opuściła lekcje w szkole z powodu braku dostępu do środków higienicznych. Nikt by nie pomyślał, że wiele dziewczynek właśnie przez to opuszcza zajęcia. A wy co o tym sądzicie? Uważacie, że podpaski i tampony powinny być ogólnodostępne w placówkach edukacyjnych?

podpaski

Uważacie, że taka akcja jest potrzebna?

Wyświetl ten post na Instagramie.

Mamy już 100 zgłoszeń szkół, które chcą, by w ich toaletach znalazły się pudełka z produktami menstruacyjnymi! To dla nas absolutnie niesamowite uczcucie, że znalazło się tyle osób, gotowych zmieniać swoją szkołę!❤️ Jest to jednocześnie ogromne wyzwanie logistyczne, ale też finansowe, dlatego prosimy Was o wspracie. Staramy się robić to jak najrzadziej, ale tym razem nie mamy wyjścia – byłyśmy przygotowane na 50 szkół, a jest ich drugie tyle???? Wierzymy, że dzięki siostrzeńskiej pomocy uda nam się dotrzeć do wszstkich uczennic, które tego potrzebują – każda złotówka ma tutaj ogromną moc!❤️❤️❤️ Link do zbiórki znajdziecie w bio i pamiętajcie, że dalej możecie się do nas zgłaszać, jeśli chcecie zorganizować akcję u siebie samodzielnie! Dzięki! ______________________ #akcjamenstruacja #hejdziewczyny #siostrzeństwo #sisterhood #okres #menstruacja #miesiączka #ubóstwomenstruacyjne #period

Post udostępniony przez Akcja Menstruacja (@akcjamenstruacja)

Trwa zbiórka na pudełka z produktami menstruacyjnymi w polskich szkołach.

Źródło: wysokieobcasy.pl