Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Pogoda na maj. Pod koniec tygodnia nad Polską pojawi się cieplejsze powietrze
Karol Osiński
Karol Osiński 04.05.2021 17:43

Pogoda na maj. Pod koniec tygodnia nad Polską pojawi się cieplejsze powietrze

pogoda
Pixabay/Free-Photos

Początek maja nie rozpieszcza Polaków w odniesieniu do pogody, jednak wszystko wskazuje na to, że już wkrótce czeka nas ocieplenie i poprawa. Niebo nad Polską coraz częściej będzie bezchmurne, a kurtki powoli można chować do szaf. Pod koniec tygodnia temperatura ma sięgać nawet 20 stopni Celsjusza, jednak wraz z cieplejszym frontem mogą występować także burze i porywisty wiatr.

Tegoroczna majówka nie rozpieszczała Polaków, spędzających dni wolne w kraju, jednak w najbliższych dniach zostanie im to zrekompensowane. Na ulicach coraz częściej będziemy widywać krótkie rękawki i sukienki.

Dzisiejsza pogoda w kraju

Portal tvp.info przytoczył słowa synoptyka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Michała Ogrodnika, który przewidział dzisiejszą ładną pogodę, jednak z możliwością wystąpienia miejscowych załamań. Należy spodziewać się także silnych podmuchów wiatru.

Wraz z upływem dnia chmur będzie przybywać i miejscami będą występować przelotne opady deszczu […] W porywach będzie osiągał do 60 km/h, nad morzem do 65 km/godz – miał powiedzieć Ogrodnik.

Najsilniejsze podmuchy wiatru mają wystąpić w rejonach górskich, dokładniej w Karpatach i Sudetach. Tamtejszy wiatr może osiągnąć prędkość nawet do 80 km/h. Jednak biorąc pod uwagę cały kraj temperatura jest i będzie wyższa niż wczoraj, tj. 3 maja.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Michał Ogrodnik miał wskazać, że w niektórych miejscach w kraju temperatura wyniesie dzisiaj nawet 18 stopni Celsjusza. Właśnie taką cyfrę mają pokazywać termometry na północy Polski.

Nadchodzi ocieplenie

Nie sposobem było zauważyć, że pogoda w tegoroczną majówkę, najdelikatniej mówiąc nie rozpieszczała wszystkich pragnących zaczerpnąć odpoczynku w naszym kraju i synoptyk IMGW miał wskazać, że w najbliższych dniach ta sytuacja ma nie ulec poprawie.

W czwartek i piątek mają wystąpić podobne temperatury oraz porywy wiatru, natomiast poprawa ma nadejść dopiero w najbliższy weekend. Michał Ogrodnik, cytowany przez tvp.info, wskazuje, że w niedzielę, 9 maja temperatura w całym kraju ma wahać się w okolicach 20 stopni Celsjusza.

Jednak, jak zwykle przy nagle wzrastającym ociepleniu pogoda nie ma zamiaru nas do końca rozpieszczać. Specjalista miał wskazać, że wraz z podwyższeniem temperatury mają nadejść przelotne opady oraz burze z porywistym wiatrem.

Wszystkim wracającym z wypoczynku majowego zalecamy szczególną ostrożność i stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: tvp.info

Tagi: pogoda