Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Pogoda na poniedziałek. Możliwe burze i porywisty wiatr
Alicja Czepli
Alicja Czepli 09.08.2021 10:38

Pogoda na poniedziałek. Możliwe burze i porywisty wiatr

justyna kowalczyk
Fot. pixabay.com/FREE-PHOTOS

Jaka pogoda nas czeka w poniedziałek, 9 lipca? Gdzie są zapowiadane burze i opady deszczu?

Ostrzeżenia pogodowe na poniedziałek

Pogoda w ostatnich dniach niejednokrotnie dawała się nam we znaki. Po niebezpiecznej fali upałów często czekały nas groźne burze, połączone z obfitymi opadami deszczu. Czy w sierpniu czeka nas uspokojenie pogody?

Okazuje się, że w poniedziałek 9 sierpnia nie możemy się spodziewać typowo letniej pogody. W wielu częściach kraju zapowiadane jest zachmurzenie i opady atmosferyczne. W niektórych województwach wydano alerty pogodowe.

W niektórych częściach kraju zapowiadane są burze, niejednokrotnie połączone z porywistym wiatrem – okazuje się, że trudne warunki atmosferyczne nas nie opuszczą jeszcze przez jakiś czas.

– W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i wschodzie okresami duże z przelotnym deszczem. Rano na wschodzie możliwe zanikające burze z opadami do 10 mm, lokalnie do 20 mmzapowiadają synoptycy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pogoda, 9 lipca – gdzie wydano ostrzeżenia?

Ostrzeżenia pierwszego stopnia wydano dla województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz północnej części warmińsko-mazurskiego. IMGW zapowiada opady do 20 mm, połączone z porywistym wiatrem do 80 km/h. Miejscami możliwe są także opady gradu.

Zaś we wschodniej części województwa mazowieckiego oraz na południu województwa podlaskiego obowiązuje alert przed burzami, którym mają towarzyszyć opady deszczu do 30 mm. Zapowiadany jest również grad.

Silny deszcz z burzami jest zaś zapowiadany w województwie lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim, świętokrzyskim i w południowej części województwa mazowieckiego – tam opady mogą sięgać aż do 40 mm, zaś wiatr osiągać może 80 km/h.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Wiśniewski kompletnie łysy. Internauci zbierają szczęki z podłogi na jego widok
  3. Córka poinformowała o nagłej śmierci. Artysta zmarł we śnie

Źródło: SuperExpress

Tagi: burze pogoda