Rozrywka.Lelum.pl

fot. Elnur/canva.com, ilustracja, fot. https://www.facebook.com/elliott.lowe.39/photos

Pokazał, co działo się z jego umierającą żoną. Widok mrozi krew w żyłach, chce ostrzec inne kobiety

18 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Żona dosłownie umierała na jego oczach, to były ostatnie dni. Postanowił opublikować jej zdjęcie w mediach społecznościowych. Zapadnięta, sina twarz i cierpiące spojrzenie — makabryczny widok miał być przestrogą dla wszystkich kobiet. 

Żona dosłownie umierała na jego oczach, to były ostatnie dni. Postanowił opublikować jej zdjęcie w mediach społecznościowych. Zapadnięta, sina twarz i cierpiące spojrzenie — makabryczny widok miał być przestrogą dla wszystkich kobiet. 

Kiedy odchodzi ktoś bliski, rodzina często upublicznia jego fotografię w ramach wspomnienia. Mało kto na świecie zdecydowałby się jednak na pokazanie światu zdjęcia zrobionego tuż przed śmiercią, ukazującego ból, cierpienie i straszliwe oblicze choroby.

Właśnie ta ostatnia zabrała z tego świata żonę Elliotta Lowe’a, Donnę.

Żona umarła w jego objęciach. Pokazał światu makabryczne zdjęcie

Boże Narodzenie 2016 było dla tej rodziny szczególne. Trzy dni wcześniej żona Elliotta usłyszała bolesną diagnozę. Zdiagnozowano u niej raka szyjki macicy — a to nie był koniec fatalnych wieści.

Dalsza badania ukazały bowiem, że nowotwór zdołał już rozprzestrzenić się na dalsze organy i osiągnąć stadium 4b — na tym etapie rokowania są bardzo złe, zazwyczaj zapada także wyrok o nieuleczalności. Nie pomogła brutalna walka chemio i radioterapią, pełna komplikacji i trudów. Piękna i pełna życia Donna, 32-letnia matka czworga dzieci przegrała walkę i odeszła kilka miesięcy później, 5 sierpnia 2017 roku. 

Rok po stracie, otrząsnąwszy się z pierwszej żałoby, mąż podjął niełatwą decyzję. Nie chciał, by błędy i całe cierpienie jego i jego rodziny poszły na marne. Na Facebooku udostępnił dwie fotografie ukochanej — jedno nieco starsze oraz drugie — wykonane w ostatnich dniach jej życia.

Straszliwie wychudzona, leżąca bezwładnie na łóżku, ze skórą opiętą na wystających kościach, zapadniętymi, sinymi polikami i oczodołami, w których połyskiwały nienaturalnie duże, pusto wpatrzone w sufit oczy — jego żona w niczym nie przypominała siebie sprzed diagnozy. Do makabrycznej fotografii dołączono mocną przestrogę.

– Niestety, 5 sierpnia 2017 nad ranem, w wieku zaledwie 32 lat, moja piękna żona odeszła w moich ramionach, otoczona przez czworo naszych małych dzieci, matkę, brata i siostry. Dzielę się tym z wami dzisiaj, rok po diagnozie. Apeluję do kobiet, by nie zaniedbywały badań przesiewowych szyjki macicy (nazywanych rozmazaniami) nie przegapiały ich lub nie ignorowały.

Jego żonę zabrał nowotwór. Po jej śmierci zaapelował do wszystkich kobiet

Elliott zwrócił się do wszystkich kobiet, chciał aby poruszające wyznanie trafiło do jak największej liczby odbiorców i odbiorczyń.

– Moja wspaniała żona odłożyła ostatnią cytologię z powodów, których nie pamiętam, uwierz mi, próbowałem sobie to przypomnieć i nie ma dnia, kiedy nie żałuję, że nie mogłem zamienić się z nią miejscami lub nie żałuję, że nie zaciągnąłem jej na to badanie. […] Badanie przesiewowe szyjki macicy trwa zaledwie kilka minut. Jestem świadomy, że nie jest to najbardziej komfortowe doświadczenie dla kobiet, ale konsekwencje ominięcia jednego z badań mogą zniszczyć życie. Każdego ranka budzę się sam, wychowuję moje dzieci sam… tak, mam rodzinę, która mnie wspiera i jestem jej naprawdę wdzięczny, ale to nie to samo, nigdy nie będzie. 

Żona

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

    1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
    2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz
    3. Piotr Gąsowski prosi o wybaczenie. Wyszły na jaw kulisy jego odejścia z TTBZ

Zachęcamy do wsparcia zbiórki, której celem jest zakup 30 kamizelek kuloodpornych dla ukraińskich żołnierzy walczących na froncie. Każda wpłata ma fundamentalne znaczenie! Taka kamizelka bardzo często ratuje życie — Nic nie zastąpi kamizelki, jeśli chodzi o skuteczną ochronę krytycznie ważnego obszaru, m.in. serca i płuc. Jeśli masz kamizelkę, postrzał może skończyć się tylko dużym siniakiem. Brak kamizelki w przypadku trafienia oznaczać może śmierć lub w najlepszym razie ciężką ranę, która angażuje wiele osób i duże pieniądze podczas ewakuacji, leczenia i rehabilitacji. Bez gwarancji powrotu do pełnego zdrowia. Pomóżmy razem ocalić życie ukraińskich żołnierzy!

Źródło: Popularne

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Michał Szpak nagrał, jak upiększył swoje skromne mieszkanko
Czytaj więcej >

Nowości

Superniania zwróciła się do rodziny Kubackich. Miała im do przekazania kilka słów
Czytaj więcej >

Nowości

Dawid Kubacki podał nowe wieści o zdrowiu żony. Przechodzi pojęcie, co dzieje się na jego profilu
Czytaj więcej >

Nowości

Cudowne nowiny od Natalii Kukulskiej. Pokazała najmłodszą córeczkę
Czytaj więcej >

Nowości

Skiba rozwiódł się i już planuje ślub z 26 lat młodszą. Wyszło na jaw, dlaczego tak im się spieszy
Czytaj więcej >

Nowości

Wszystko zadziało się, gdy Grażyna Torbicka trafiła do szpitala. Była zdumiona, kogo tam zobaczyła
Czytaj więcej >
Aleksandra Gadzińska

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]