Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > "Pokolenia wolności": poszło na wizji, wyszła na scenę z hitem Kory, widzowie oburzeni. "Cały utwór zepsuła, seplenienie i plucie"
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 02.06.2023 22:24

"Pokolenia wolności": poszło na wizji, wyszła na scenę z hitem Kory, widzowie oburzeni. "Cały utwór zepsuła, seplenienie i plucie"

Natalia Szroeder, Pokolenia wolności
fot. facebook.com/polsat

W Gdańsku trwa koncert Polsatu “Pokolenia wolności”. W programie zaplanowano koncerty największych gwiazd, takich jak: Kayah, Doda, Michał Szpak, Kamil Bednarek czy Natalia Szroeder. Występ tej ostatniej wywołał spore kontrowersje wśród widzów widowiska.

Internauci nie mieli dla Natalii Szroeder litości. W komentarzach pod postem z jej koncertu nie pozostawili na wokalistce suchej nitki!

Koncert Polsatu "Pokolenia wolności"

4 czerwca 1989 roku przeprowadzono w Polsce pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne. Telewizja Polsat postanowiła uczcić ten fakt specjalnym muzycznym widowiskiem pod nazwą “Pokolenia wolności”. Z tej okazji 2 czerwca największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej występują w Gdańsku, na placu Zebrań Ludowych. 

W repertuarze zaplanowano piosenki najbardziej charakterystyczne z okresu lat 80. i 90. w wykonaniach współczesnych artystów. Widzowie bawią się przy hitach takich jak „Po co wolność”, „Chcemy być sobą”, „Nie pytaj o Polskę”, „Dorosłe dzieci” czy „Przeżyj to sam”.

Dzisiejszy koncert Maryli Rodowicz nagle odwołany. Smutny powód, masowo napływają wyrazy wsparcia

"Pokolenia wolności": Natalia Szroeder wykonała "Krakowski spleen" zespołu Maanam

Telewizja Polsat na bieżąco chwali się urywkami z występów gwiazd na swoich social mediach. Tak samo stało się z występem Natalii Szroeder, która na żywo wykonała piosenkę “Krakowski spleen” zespołu Maanam. Znalazła się ona na trzecim albumie studyjnym “Nocny patrol” w 1983 roku, zostając wśród Polaków absolutnym hitem.

Na wideo udostępnionym przez Polsat na oficjalnym profilu facebookowym stacji, Natalia Szroeder zaprezentowała się w emocjonującym wykonaniu piosenki “Krakowski spleen”. Obecni na koncercie fani wyglądali, jakby dobrze się bawili. Ochoczo nagrywali wokalistkę i śpiewali razem z nią. Niestety, wygląda na to, że Natalia nie doczekała się aprobaty ze strony internetowych widzów “Pokolenia wolności”.

"Pokolenia wolności": Fani skrytykowali występ Natalii Szroeder

Internauci nie przebierali w słowach, komentując występ Natalii Szroeder. Pod wideo opublikowanym przez Polsat w kierunku wokalistki skierowano mnóstwo krytyki.

– Piękna piosenka i utalentowana piosenkarka, która zepsuła cały utwór, trzymając usta na mikrofonie… Jedno wielkie seplenienie i plucie w mikrofon. Tyle lat doświadczenia, Pani nie wie, że od mikrofonu należy zachować dystans? – czytamy pod postem.

– Takich utworów się nie powinno dotykać… – stwierdził ktoś.

– Kora była jedna, jedyna. Unikatowa. Jak Kora to śpiewała, to człowieka przechodził dreszcz. Miała pazur, charyzmę. Tutaj było to dla mnie tak po prostu bezbarwnie odśpiewane i tyle. Bez charakteru, bez treści – zarzuciła internautka.