Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Polacy kupują je na potęgę. Nawet nie wiedzą, jak bardzo są destrukcyjne
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 07.08.2020 15:34

Polacy kupują je na potęgę. Nawet nie wiedzą, jak bardzo są destrukcyjne

obostrzenia
fot. lelum.pl

Polacy kupują je nagminnie, a zupełnie nie zdają sobie z niebezpieczeństwa, jakie na nie czyha. Chodzi o bardzo popularny produkt, uwielbiany przez miliony na całym świecie. Spożywanie go szczególnie w nadmiernej ilości może wywołać katastrofalne skutki dla naszego organizmu i zdrowia. Uważajcie, można sobie nieświadomie bardzo zaszkodzić.

W ostatnim czasie świadomość w kwestiach spożywanych pokarmów jest coraz większa, jednak wciąż niewystarczająca. Przez lata utwierdzano nas w przekonaniu, że niektóre produkty są zdrowie i mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie, tak jak np.: codzienne picie krowiego mleka, co obecnie ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Niektórzy zwracają uwagę na wysoką zawartość wapnia, przeciwnicy tego białego napoju natomiast podkreślają, że tłuszcz w nim zawarty może być jednak szkodliwy.

Polacy je uwielbiają, niestety

Polacy jedzą je nagminnie, jednak nie do końca zdają sobie sprawę z zawartości spożywanego produktu. Chodzi mianowicie o mięso, a dokładnie drób. Co więcej, Polska wiedzie prym jeżeli chodzi o produkcję drobiu na świecie. Jak przekazuje portal interia.pl w 2017 roku wyprodukowano dwa i pół miliona ton mięsa drobiowego w Polsce.

Na domiar złego z roku na rok spożycie tego rodzaju mięsa z roku na rok rośnie, co nie jest dobrą informacją. Polacy nie zdają sobie do końca sprawy, jak tego rodzaju mięso może być niebezpieczne. Dlaczego? Wyjaśniamy.

  1. Dagmara Kaźmierska właśnie przekazała radosną nowinę. Fani oszaleli ze szczęścia, zewsząd płyną gratulacje
  2. 11-latek prowokował niedźwiedzie w mini-zoo. Został przez nie zabity na oczach koleżanek

Dlaczego dróg jest tak niebezpieczny?

W mięsie, a przede wszystkim w drobiu chodzi o proces produkcji, to właśnie ten moment jest kluczowy i znacząco wpływa na jakość produktu. Jak podaje portal kobieta.interia.pl, w mięsie drobiowym najniebezpieczniejsze są antybiotyki, które mogą być podawane w sytuacjach wcale niekoniecznych.

Hodowcy bardzo często podają zwierzętom antybiotyki profilaktycznie, a nie w stytuacji kiedy jest to naprawdę konieczne. W Polce jednak podawanie antybiotyków bez uzasadnienia jest zakazane.

Zjadanie mięsa, które pochodzi od zwierząt, może być przyczyną wielu chorób, takich jak np.: otyłość. Dlatego jedząc nawet potrawy dietetyczne, chcąc zadbać o figurę, możemy osiągnąć zupełnie odwrotny efekt. Dodatkowo tłuszcz zwierzęcy może prowadzić do miażdżycy czy chorób układu krążenia.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Polacy

Polacy je uwielbiają, nie wiedzą, jednak jak bardzo może być niebezpieczne.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Więźniowie nie dali żyć ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Porażające, co zrobili w areszcie
  2. Największy sekret Kingi Dudy ujawniony. Ukrywała go do samego końca, wszyscy dowiedzieli się przypadkiem
  3. Polski jasnowidz przewidział wybuch w Bejrucie. Kolejna wizja niepokoi jeszcze bardziej, możemy być w niebezpieczeństwie
  4. Dziadek zadzwonił na policję i powiedział, że popełni samobójstwo. Na miejscu zdarzenia policjanci znaleźli list
  5. Maryla Rodowicz narzeka na brak odpoczynku, winna niska emerytura. Jednak wnętrza jej kuchni zachwycają luksusami

Źródło: interia.pl, poradnikzdrowie.pl