Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 25.07.2020 14:50

Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj

BENEDYKT XVI
fot. Lelum

Polsat przekazał pilne ostrzeżenie dotyczące naszego kraju. Ważne informacje obowiązują szczególnie wybrane części Polski, jednak wszyscy powinni się z nimi zapoznać. Ostrzeżenie obowiązuje od dzisiaj.

Polsat przekazał ważne informacje dla wszystkich Polaków. Ostrzeżenie obowiązuje od dziś. Niektórzy szczególnie muszą się mieć na baczności.

Polsat: IMGW wydało alert I stopnia

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert I stopnia dotyczący możliwości wystąpienia burz z gradem. Możliwe są opady do 30 mm i porywisty wiatr osiągający prędkość 65 km/h, a nawet 70 km/h. Ostrzeżenia dotyczą dwóch województw: małopolskiego i podkarpackiego.

Nie są to dobre wiadomości, szczególnie dlatego, że w ostatnim czasie to właśnie te dwa województwa najbardziej ucierpiały z powodu ulew. Wielu ludzi straciło domy, dobra materialne, wartościowe przedmioty.

 1. Mamy potwierdzenie. Żywioł uderzy w Polskę
 2. Marta Kaczyńska pokazała zdjęcie psa, ale wszyscy patrzyli tylko na jej ścianę. Niesłychane, co sobie powiesiła
 3. Zapowiedzi na najbliższe dni pozostawiają wiele do życzenia. Wielu nie takich wakacji się spodziewało, niestety pogoda da Polakom w kość

Co z resztą Polski?

Reszta Polski znajduje się pod wpływem wyżu. Zachmurzenie jest małe i umiarkowane. Południe i wschód kraju są narażone na opady deszczu. Szczególnie południowa część Polski powinna być przygotowana na burze.

Prognozowana ilość opadów w czasie burz to 30 mm. Na szczęście synoptycy nie przewidują powrotu wielkich ulew, które sprawiły mnóstwo kłopotów mieszkańcom południowej Polski, akcje ratownicze, jakie wówczas podejmowały służby, obserwowała cała Polska. Bywało, że wóz strażacki, który wyruszył na akcję ratowniczą, sam potrzebował pomocy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

⚠️IMGW-PIB wydał #ostrzeżenia meteorologiczne 1° przed burzami z gradem dla południowych powiatów woj. małopolskiego i podkarpackiego. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Miejscami #grad.#IMGWmeteo #burze #deszcz pic.twitter.com/JpMUPF0jNZ

— IMGW-PIB METEO POLSKA (@IMGWmeteo) July 25, 2020

ZOBACZ TEŻ:

 1. 1 gęsty, kultowy dodatek pod panierką nadaje kotletom schabowym głębię intensywnego smaku. Rewolucyjny przepis
 2. Życie turystów w Ustce zagrożone. Przeraźliwa sytuacja nie mieści się w głowie. Nieludzkie zachowanie
 3. Już pewne, nowa, ważna zmiana przepisów. Dotyczy prawa jazdy Polaków
 4. Michał Szpak oskarżony o najgorsze. Pokazał, co napisała pod jego zdjęciem jedna z gazet
 5. Co dalej z Rafałem Trzaskowskim? Właśnie padły mocne słowa, wszystko już jasne
 6. Pokochaliśmy go za „Świat według Kiepskich” i „Na dobre i na złe”. Aktor pilnie przewieziony do szpitala, natychmiastowa operacja
 7. Bill Gates obala teorie spiskowe na swój temat. Stanowcza odpowiedź miliardera
 8. Są komunikaty Ministerstwa dot. wzrostu zachorowań. Dotyczą II fali epidemii, wakacji i ognisk zakażeń
 9. Sąsiad nie poradził sobie ze szczęściem uczestniczki „Nasz nowy dom”? Dramat kobiety, której pomogła Katarzyna Dowbor

źródło: polsatnews.pl

Tagi: pogoda polsat