Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Uwaga: Już jutro, paraliż w całym kraju. „Dotkliwie. Do skutku” Protestujący przekazali, co planują
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 01.11.2020 19:47

Uwaga: Już jutro, paraliż w całym kraju. „Dotkliwie. Do skutku” Protestujący przekazali, co planują

BENEDYKT XVI
fot. Lelum

Ostatnio Polska jest miejscem, w którym wiele się dzieje. Trwające przez cały ostatni tydzień protesty nie słabną. Już jutro zapowiadany jest paraliż w całym kraju.

Polska będzie świadkiem kolejnego ważnego wydarzenia? Wszystko ma zacząć się już jutro. Okazuje się, że to jeszcze nie koniec protestów związanych z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego. Protestujący zapowiadają kolejne blokady ulic. Trzeba spodziewać się utrudnień na drogach. Na stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet (OSK) pojawił się pilny komunikat.

Polska: kolejne blokady ulic

W niedzielę na Facebooku Ogólnopolskiego Strajku Kobiet pojawił się pilny komunikat. Z jego treści wynika, że na poniedziałek zapowiedziane są kolejne blokady ulic. Polacy muszą przygotować się na utrudnienia w ruchu.

— W poniedziałek BLOKADY. Tam, gdzie możecie, tam, gdzie jesteście, tak jak czujecie. Dotkliwie. Do skutku. Co poniedziałek! — napisano we wpisie.

Z wydarzenia w mediach społecznościowych wynika, że blokady rozpoczną się o godzinie 16.00. Czyli podobnie jak to miało miejsce tydzień temu. Dodatkowo organizatorki nawołują, żeby podobne blokady miały miejsce w każdy poniedziałek, co tydzień.

Protestujący mają zamiar sparaliżować ronda, skrzyżowania, wyjazd, wjazdy czy mosty. Będą blokować ulice za pomocą samochodów, rowerów, motocyklów czy pieszo.

  1. Nie żyje znany polski polityk. Wstrząsające informacje obiegły Polskę 1 listopada
  2. Mamy potwierdzenie, wszystko zacznie się już we wtorek. Ogromne utrudnienia dla tysięcy Polaków
  3. Jackowski miał porażającą wizję, wszystko ma rozegrać się już dziś. Pozostało tylko czekać, Polacy będą zrozpaczeni

Ogólnopolski Strajk Kobiet: to jeszcze nie koniec protestów

Dodatkowo opublikowano wpis, w którym można dowiedzieć się „dlaczego i co dalej”. Przedstawiono nam konkretny plan działania na poszczególne dni tygodnia.

— Nasze propozycje na ten tydzień to:
W poniedziałek — BLOKADY!
W środę (lub także inne dni) — ŁAŃCUCH SOLIDARNOŚCI — wspieramy miejscowości, gdzie władza dusi protest! — napisano.

Oprócz tego organizatorki podały kilka zaskakujących statystyk. Wyraziły również swoje wyrazy szacunku dla wszystkich tych, których wspierają je w ich działaniach.

— Co się dzieje? Wszystko naraz! Co się stanie? To, co chcemy! Protestujemy i protestujecie w ponad 500 miejscowościach. Nieustępliwie. Odważnie. Codziennie. W piątek na ulicach było ponad 800 000 ludzi! — podano.

Przypomniano również, że w niedzielę odbyło się pierwsze spotkanie Rady Koordynacyjnej/Konsultacyjnej. Ma się ona zająć zbieraniem oraz porządkowaniem postulatów strajkujących.

Organizatorki dodały również, że do Rady wstępnie zaprosiły m.in. osoby eksperckie z dziedzin, których dotyczą zebrane postulaty, aktywistki i aktywistów z różnych grup obywatelskich i „osoby z dawnej opozycji, które znają się na wymianach rządów”.

— Gwarantujemy wam, że Rada będzie pełnić rolę wyłącznie służebną w stosunku do Waszego głosu na ulicach. Powołujemy ją, bo o tym, co z prawami kobiet i co z tą Polską nie może decydować sama Fundacja OSK, ani Strajk Kobiet jako ruch społeczny — możemy przeczytać.

Uczestniczycie w protestach? Wybieracie się na jutrzejszą blokadę ulic? A może nie utożsamiacie się z postulatami protestujących?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Na stronie pojawił się taki komunikat.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Podwyżka wynagrodzenia o 100 procent. Premier ogłosił, kto może liczyć na dodatkowe wsparcie od rządu
  2. Niebywałe, co zrobili mieszkańcy po zamknięciu cmenatrzy w turystycznym mieście. Brawa
  3. Magda Gessler cała na czarno, w rękach trzyma zdjęcie. Nikt nie miał pojęcia, co właśnie przeżywa
  4. Kary za wejście na cmentarz są ogromne. W jedną chwilę można sprowadzić na siebie potężne nieszczęście
  5. Tragiczna wiadomość we Wszystkich Świętych. Dziś rano zmarł jeden z najwybitniejszych Polaków
  6. Jakimowicz wpadł w furię po ostatnim „Dzień dobry TVN”. „Żeby księdza pobić?”, kuriozalne zarzuty
  7. Niestety, rozkręca się sezon, uciążliwość dotyka setek tysięcy Polaków. Syrop z buraka na szczęście zwalcza okropność w okamgnieniu

Źródło: facebook.com