Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Poszliśmy na grób Anny Jantar w rocznice jej urodzin. Widok złamał nam serce, wspomnienia wracają
Michał Fitz
Michał Fitz 10.06.2023 08:46

Poszliśmy na grób Anny Jantar w rocznice jej urodzin. Widok złamał nam serce, wspomnienia wracają

Anna jantar
Autorstwa unknown author - Source, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=112678538

Anna Jantar to jedna z najwybitniejszych wokalistek w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Los zabrał ją przedwcześnie, dlatego możemy jedynie przypuszczać, ile hitów jeszcze by popełniła, gdyby dane jej było żyć dłużej. Jak dziś wygląda jej grób?

Postanowiliśmy sprawdzić to samemu i przeszliśmy się na Cmentarz Wawrzyszewski, na którym pochowano artystkę.

Tak teraz wygląda grób Anny Jantar

Choć Anna Jantar i pochowany wraz z nią mąż, Jarosław Kukulski z pewnością zasługiwali na wyjątkowy, artystyczny pomnik, to ich grób wygląda bardzo zwyczajnie. Niespecjalnie wyróżnia się na całym cmentarzu. Składa się z prostych, kamiennych płyt, na których złotymi literami napisano podstawowe informacje o zmarłych.

Akurat w momencie, w którym go odwiedziliśmy, na płycie nie leżało zbyt wiele zniczy. Można jednak przypuszczać, że pod koniec jej urodzin czy w rocznicę jej śmierci stoi ich tam znacznie więcej.

Tak wygląda grób Kory 5 lat po jej śmierci, wzrok ściąga ukryta pod kwiatami rzecz. Dziś rocznica jej urodzin

Jak zginęła Anna Jantar?

Pod koniec 1979 roku Anna Jantar wyleciała do Stanów Zjednoczonych na kilkumiesięczną trasę koncertową dla tamtejszej Polonii. Wówczas nie miała jeszcze pojęcia, że ostatni występ w życiu zaliczy 12 marca. 2 dni później leciała do Polski samolotem, który rozbił się na Okęciu.

W katastrofie zginęło 87 osób. Jak udało się ustalić biegłym, Anna Jantar w momencie wypadku miała trzymać w swojej zaciśniętej dłoni różaniec, który został znaleziony przy jej ciele. Ten stał się później rodzinną pamiątką po artystce.

Jak zapamiętana została Anna Jantar?

Anna Jantar zmarła, gdy jej córka, Natalia Kukulska miała zaledwie 4 lata. W związku z tym wokalistka nie pamiętała swojej mamy. Jakiś czas temu w rozmowie z Martyną Wojciechowską wyznała jednak, że stworzyła sobie w głowie wizję mamy, którą wspomina.

Przyznała, że ta może być nieco wyidealizowana, ale jednocześnie podkreśliła, że to święte prawo każdego dziecka, które straciło rodzica, by wspominać go właśnie w taki sposób. Śpiewała o tym zresztą w piosence “Po tamtej stronie”.

- Myślę, że właśnie taka mogłabyś być, Jaką stworzyłam, gdy brakowało mi Ciebie — mówią wersy wspomnianego utworu.
 

Zobacz zdjęcie:

Grób Anny Jantar.png
fot. Redakcja Lelum.pl

Image_20230608_175503_647.jpeg
 fot. redakcja LelumImage_20230608_175504_458.jpegfot. redakcja Lelum

 

Tagi: anna jantar