Rozrywka.Lelum.pl

fot. unsplash.com/Taylor Wilcox

Powrót uczniów do szkół. Pojawiło się rozporządzenie

30 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Marta Kulik

Kilka dni temu premier i minister zdrowia ogłosili harmonogram luzowania obostrzeń. Zmiany dotkną też uczniów – już niebawem rozpocznie się stopniowy powrót do nauki stacjonarnej. W Dzienniku Ustaw właśnie opublikowano rozporządzenie.

Kilka dni temu premier i minister zdrowia ogłosili harmonogram luzowania obostrzeń. Zmiany dotkną też uczniów – już niebawem rozpocznie się stopniowy powrót do nauki stacjonarnej. W Dzienniku Ustaw właśnie opublikowano rozporządzenie.

Zgodnie z opublikowanym dziś rozporządzeniem od 4 maja uczniowie klas I–III szkół podstawowych w całym kraju powrócą do nauki stacjonarnej. Uczniowie klas IV–VIII i szkół ponadpodstawowych będą uczyć się hybrydowo od 17 maja.

Uczniowie wracają do szkół

Od 29 maja nauka stacjonarna będzie możliwa dla wszystkich uczniów. Nie wszyscy uczniowie są jednak zadowoleni z tej decyzji. W sieci pojawiła się petycja o odwołanie tej decyzji.

Każdy dzień nauki stacjonarnej jest na wagę złota, dużo lepszy niż kilka dni nauki zdalnej – mówił minister edukacji Przemysław Czarnek. Dodał, że zostanie wdrożony program pomocy psychologicznej.

Uczniowie najpierw wrócą do szkół hybrydowo, co oznacza że w placówkach może pojawić się do 50% uczniów.

Od 4 maja br. w ośrodkach rewalidacyjno-wychowawczych, tak jak do tej pory, będzie możliwość realizacji zajęć w bezpośrednim kontakcie dziecka lub ucznia z osobą prowadzącą te zajęcia, za zgodą rodziców dzieci i uczniów posiadających odpowiednio orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych lub opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka – czytamy na gov.pl

Od dnia 3 maja 2021 r. do dnia 16 maja 2021 r. w ośrodkach rewalidacyjno wychowawczych dopuszcza się możliwość realizacji zajęć, w szczególności zajęć rewalidacyjnych, zajęć rewalidacyjno-wychowawczych oraz zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, za zgodą rodziców dzieci i uczniów posiadających odpowiednio orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, orzeczenie o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych lub opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Zajęcia mogą być realizowane w bezpośrednim kontakcie dziecka lub ucznia z osobą prowadzącą te zajęcia – czytamy w Dzienniku Ustaw.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Szkoły muszą być regularnie wietrzone, a w weekendy placówki powinny być dezynfekowane. Rozporządzenie wejdzie w życie 3 maja. O tym, jak zostaną podzieleni uczniowie, by dostosować się do nauki hybrydowej, decyduje dyrektor.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  • Matka oddała dzieci do domu dziecka, bo się jej nie słuchały
  • Ewa Krawczyk przypadkiem spotkała przy grobie syna Krzysztofa Krawczyka. Żona artysty opowiedziała w mediach, w jakich są relacjach
  • Od 1 maja zmiany w obostrzeniach. Jest rozporządzenie

Źródło: polsatnews.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Maciej z ekipy Katarzyny Dowbor ma z piękną żoną Ewą dwójkę dzieci. Pokazał je na zdjęciu
Czytaj więcej >

Nowości

Ralph Kaminski pożegnał się z fanami. "Do zobaczenia", na jego profilu ogrom podziękowań
Czytaj więcej >

Nowości

Groźny wypadek, gwiazdor disco polo trafił do szpitala. Kwota, którą musiał zapłacić powala na kolana
Czytaj więcej >

Nowości

Ida Nowakowska znika z "Pytania na śniadanie", nie zobaczymy jej prędko. Zamieściła komunikat
Czytaj więcej >

Nowości

Grała Malwinę Florek w "Pierwszej miłości". Agnieszka Wielgosz wypiękniała, mimo upływu lat wygląda na jeszcze młodszą
Czytaj więcej >

Nowości

Joanna Opozda w nocy opublikowała zdjęcie z synem. Widok wywołuje łzy
Czytaj więcej >
Marta Kulik

Wydawca i kierownik treści kobiecych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]