Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Powstała zbiórka pieniędzy dla kierowcy z Katowic. Potrzebuje środków na jeden, ważny cel. W całej sieci aż zawrzało
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 05.08.2021 01:09

Powstała zbiórka pieniędzy dla kierowcy z Katowic. Potrzebuje środków na jeden, ważny cel. W całej sieci aż zawrzało

the voice of poland
instagram.com @margaret_official

Tragedia, jaka wydarzyła się w sobotę w Katowicach, kiedy kierowca autobusu przejechał 19-latkę, wzburzyła opinię publiczną. Zdań jest wiele – jedni krytykują kierującego pojazdem, inni go bronią. Ruszyła zbiórka pieniędzy dla Łukasza T.

Obrońcy kierowcy autobusu tłumaczą, że zrobiono z niego kozła ofiarnego, bo tak naprawdę winni są awanturujący się ludzie, którzy próbowali zaatakować autobus. Dlatego zorganizowano zbiórkę na pomoc prawną dla oskarżonego.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Zbiórka pieniędzy dla kierowcy katowickiego autobusu

Od momentu wypadku coraz więcej kierowców pojazdów komunikacji miejskiej mówi o przemocy, jakiej doznawali od pasażerów. Atmosfera ta sprawiła, że jeden z internautów, Kamil Pankowski, postanowił zorganizować zbiórkę dla aresztowanego.

Łukasz T. trafił do aresztu z zarzutami zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch osób. Kamil Pankowski komentuje to następująco:

– Czas powiedzieć stop bezprawiu prokuratury, mediów oraz policji. (…) Nie pozwólmy mu zostać samemu i pomóżmy chociaż w małej części w znalezieniu jak najlepszego adwokata. STOP BEZPRAWIU I MEDIALNEJ NAGONCE!!!

Do tej pory zebrano 5 tysięcy zł z zaplanowanych 25 tysięcy. Zbiórka została już zweryfikowana.

Źródła: popularne.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Wiśniewski kompletnie łysy. Internauci zbierają szczęki z podłogi na jego widok
  3. Córka poinformowała o nagłej śmierci. Artysta zmarł we śnie