Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Poznaliśmy ceny truskawek. Są bardzo wysokie
Dominik Szczepanik
Dominik Szczepanik 15.05.2021 12:31

Poznaliśmy ceny truskawek. Są bardzo wysokie

fot. unsplash.com Jelleke Vanooteghem

Powoli zaczyna się sezon na truskawki. Niestety, ich ceny na targowiskach są niewyobrażalnie wysokie. Rolnicy tłumaczą, że winna jest zimna wiosna. Plony są opóźnione, stąd tak wysoki koszt tego pysznego owocu. Obecnie ceny truskawek wynoszą kilkadziesiąt złotych za kilogram, w niektórych miejscach trzeba zapłacić nawet 50 zł/kg.

Obecnie na rynku mało jest jeszcze polskich truskawek. Te które są, były uprawiane pod folią. W ogrzewanych szklarniach czy tunelach. Póki co w sprzedaży przeważają owoce z importu.

Ceny polskich truskawek poszybowały w górę

Dlatego ceny polskich truskawek poszybowały niesamowicie mocno w górę. Wiemy, ile kosztują na targowiskach.

– Polskich truskawek jest nadal mało, natomiast sporo jest dostaw z importu. Znacznie podrożały ubiegłoroczne warzywa korzeniowe, bo brakuje młodych – stwierdził Maciej Kmera na łamach PAP.

Specjalista stwierdził, że obecnie mało kto jeszcze sprzedaje polskie truskawki. Stąd tak ogromny skok ceny. Tak drogo nie było nawet rok temu, kiedy też wiele osób narzekało, że za truskawki trzeba bardzo dużo zapłacić.

td_block_13 limit=”1″ post_ids=”306965″]

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Na rynku w Broniszach obecnie nie ma zbyt wielu sprzedawców polskich truskawek.

– Truskawki są w ilościach śladowych, sprzedają je 2-3 osoby w opakowaniach jednokilogramowych. Kosztują 30-34 zł za kilogram – podał Maciej Kmera.

Zmiana pogody w Polsce napawa jednak optymizmem. W ostatnich dniach znacznie się ociepliło, a co za tym idzie już niebawem można spodziewać się na targach zalewu truskawek z pól.

Wtedy też z pewnością ceny spadną i każdy będzie mógł pozwolić sobie na zakup tego uwielbianego w naszym kraju smakołyku.

Na chwilę obecną nieco tańsze są truskawki z zagranicy. Na przykład te importowane z Grecji można kupić za kilkanaście złotych. Jednak Polacy nie mogą już doczekać się sezonu na krajowe owoce, które smakują najlepiej.

Mimo, że sezon na dobre się jeszcze nie zaczął, to wielu Polaków narzeka na takie windowanie cen truskawek. W internecie pojawiają się komentarze, że nikt ich nie kupi, jeśli będą tak drogie i po prostu zgniją.

Artykuły polecane przez Redakcję Lelum:

źródło: biznes.radiozet.pl

Tagi: truskawki