Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Poznaliśmy treść SMS-a mamy Małgorzaty Tusk do Donalda Tuska
Kamil Olek
Kamil Olek 26.09.2021 14:19

Poznaliśmy treść SMS-a mamy Małgorzaty Tusk do Donalda Tuska

Donald Tusk
screen / Donald Tusk / Facebook

Nie milkną echa niedawnego przyjęcia urodzinowego dziennikarza RMF FM Roberta Mazurka. Wzięli w nim udział przedstawiciele większości polskich ugrupowań politycznych, co zostało ostro skrytykowane przez opinię publiczną. Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk postanowił wyciągnąć konsekwencje w stosunku do posłów swojej partii, którzy bawili się ramię w ramię z reprezentantami partii Jarosława Kaczyńskiego. Niespodziewanie zareagowała na to… matka jego żony.

Donald Tusk o wiadomości od teściowej

Przypomnijmy, że w urodzinach redaktora Mazurka wzięli udział nie tylko politycy partii rządzącej (między innymi Łukasz Szumowski, Piotr Gliński, Marek Suski czy Michał Dworczyk), ale również prezes PSL-u Władysław Kosiniak-Kamysz czy reprezentujący Platformę Borys Budka (szef klubu parlamentarnego) czy Tomasz Siemoniak (były wicepremier). Krytyków podobnych przedsięwzięć oburzyło nie tylko samo uczestnictwo w wydarzeniu, ale również fakt, że parlamentarzyści powinni w tym czasie… być w pracy. W Sejmie toczyły się bowiem obrady.

Na ogólną krytykę szybko zareagował pełniący obowiązki przewodniczącego PO – Donald Tusk zawiesił Budkę oraz Siemoniaka w prawach członków partii. Spotkało się to z różną oceną, zarówno oponentów politycznych byłego premiera, jak i przedstawicieli jego macierzystego ugrupowania.

Były przewodniczący Rady Europejskiej odniósł się do zarzutów w czasie niedawnego czatu z internautami. W trakcie zacytował… treść SMS-a od matki swojej żony Małgorzaty. Stefania Sochacka stanęła w obronie zawieszonych posłów.

– Donku, wiem, że masz kłopot ze swoimi ludźmi. Jestem po twojej stronie, nie powinni się tak zachować. Ale nie pozbywaj się ich, już i tak sporo ludzi z PO odeszło za twoich poprzedników. Teraz w PO każdy jest na wagę złota. Czasem człowiek w jakiejś chwili popełnia błąd, ale potem żałuje. To są pozytywne chłopaki, więcej takich głupot nie zrobią – przytoczył słowa teściowej Tusk.

Dodał również kilka słów wyjaśnienia.

– Mam świadomość, że ludzie popełniają błędy, ja też w życiu popełniałem wiele błędów, ale warto stosowne miary do tych zdarzeń stosować. Mam nadzieję, że to, co się zdarzyło i moja reakcja uczuli wszystkich w Platformie – powiedział.

Wiadomość wzbudziła niemałe emocje, duża część uczestników polskiego życia politycznego odniosła się do niej na Twitterze, zarzucając szefowi PO upokorzenie czołowych polityków swojej partii, a także… oddanie władzy w ugrupowaniu matce swojej żony.

Źródło: Onet

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Klient zapłacił w sklepie fałszywym banknotem 50 zł

Tagi: donald tusk