Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Czy nauczyciele powinni zadawać prace domowe? ”Stresują uczniów i ich rodziców”
Karol Osiński
Karol Osiński 12.10.2020 11:10

Czy nauczyciele powinni zadawać prace domowe? ”Stresują uczniów i ich rodziców”

nauczyciele
fot. gabrielaparino, pixabay.com

Wielu nauczycieli twierdzi, że natłok zadawanych prac domowych nie zależy od ich osobistej opinii, że dzieci powinny uczyć się dodatkowo w domach, ale twierdzą, że to wina systemu. Patrząc na przesiadujące codziennie po godzinach dziecko przy lekcjach, można się załamać. Uważacie, że im więcej nauczyciele zadają, tym dzieci się chętniej uczą?

Chociaż prace domowe są bardzo ważnym elementem nauki w codzienności ucznia, to badania wskazują, że niekoniecznie dobrze wpływają na lepsze wyniki dziecka w nauce. Zdaniem jednego z Australijskich naukowców, zajmującego się psychologią dziecięcą oraz metodami wychowawczymi i edukacją, dr Justina Coulsona, praca domowa jest szkodliwa dla ucznia. Swoje argumenty uzasadnia na podstawie międzynarodowych badań przeprowadzonych na dzieciach do 14 roku życia.

Praca domowa to jeden z obowiązków ucznia, jednak w dzisiejszych czasach, jest to temat dość intrygujący. Wielu ludzi uważa, że dzieci mają zdecydowanie za dużo zadawane do domów, a wszystko, co przerabiają same, powinny robić pod nadzorem nauczyciela w szkole. Zdaniem niektórych ludzi prace domowe – stresują uczniów i ich rodziców. Waszym zdaniem ich zadawanie ma jeszcze sens?

Praca domowa. Dobry sposób na przekonanie dziecka do nauki?

Praca domowa to jeden z codziennych elementów nauki każdego z uczniów. W dzisiejszych czasach spotyka się wiele opinii, że dzieci mają zadawane przez nauczycieli zdecydowanie za dużo do domu. Zgadzacie się z tą opinią?

Czy praca domowa dobrze wpływa na naukę dziecka?

Kiedyś ludzie wychodzili z założenia, że im więcej uczeń ma zadane, tym więcej się nauczy. Jednak zważywszy na natłok zajęć w szkołach oraz intensywność w nauce można się zastanowić, czy faktycznie tak jest? Na stronie segritta.pl można przeczytać ciekawą opinię dotyczącą obecnej formy prac domowych:

W obecnej formie nie tylko nie pomagają w nauce, ale wręcz ją obrzydzają, stresują uczniów i ich rodziców – czytamy.

Nauka w szkole mogłaby stać się efektywniejsza, jeśli dzieci mogłyby się skupić na tym, czym się faktycznie interesują. Co prawda nie można całkowicie wykluczyć prac domowych, jednak może warto byłoby się zastanowić nad ich ucięciem lub po prostu zmianą?

A wy co sądzicie?

Źródło: segritta.pl