Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Wiadomo, co stanie się w najbliższych dniach. Protestujący przekazali, co planują, zapanuje istny chaos
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 26.10.2020 18:19

Wiadomo, co stanie się w najbliższych dniach. Protestujący przekazali, co planują, zapanuje istny chaos

protest
Fot. Nina Ziółkowska

Protesty po czwartkowym wyroku TK w sprawie zakazu aborcji eugenicznych nie ustają. Strajkujący zapowiadają kolejne wielkie demonstracje. Wiadomo, co się szykuje w najbliższych dniach, lepiej o tym wiedzieć, żeby później uniknąć nieprzyjemnej sytuacji na mieście.

Protesty w sprawie wyroku Trybunału Konstytucyjnego (TK) trwają już od piątku. W niedziele manifestujący strajkowali również w kościołach. Teraz zapowiedzieli, co stanie się w najbliższych dniach. M.in. w swoich mediach społecznościowych podali informacje o tym, jaki jest plan działania. W poniedziałek o 16.00 rozpoczęła się blokada największych miast w Polsce, a to ma to być dopiero początek.

Protesty w sprawie wyroku TK

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny wydał kontrowersyjny wyrok, z którym nie zgadza się duża część społeczeństwa. TK orzekł, że aborcja w wypadku, kiedy istnieje podejrzenie nieodwracalnych, lub poważnych wad płodu jest niezgodna z konstytucją RP. Po tej decyzji w kraju wybuchły liczne protesty.

Na ulicach większość miast w Polsce od piątku trwają demonstracje w związku z tym wyrokiem. Polki i Polacy wyszli na ulice, aby razem zaprotestować w tej sprawie. Nie przeszkodziła im nawet pandemia koronawirusa i zakaz dużych zgromadzeń.

W niedziele niektórzy manifestujący przenieśli się również pod budynki kościołów lub do ich wnętrz. Internet zalała fala zdjęć protestujących, którzy stoją pod ołtarzami w trakcie odbywania się mszy świętych. Mieli ze sobą transparenty oraz ulotki z hasłami strajku.

  1. Minister zdrowia potwierdza, możliwy całkowity lockdown. ”Będę namawiał premiera”, wszystko zależy od zachorowań
  2. Incydent przed domem Andrzeja Dudy i jego rodziny. Interweniowała Kinga Duda
  3. Widzieliśmy ją w ”Pierwszej miłości” i ”Na sygnale”. Aktorka nie żyje

Protesty: blokada miast

W związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego planowane są protesty w całym kraju. Jak podaje portal wiadomosci.gazeta.pl „Ogólnopolski Strajk Kobiet” zapowiada na poniedziałek blokadę ulic między innymi w: Warszawie, Katowicach, Gdańsku, Gdyni, Krakowie, Łodzi, Mińsku Mazowieckim, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu i Zielonej Górze.

— Dziś utrudnienia w ruchu przewidywane są w CAŁEJ POLSCE. Od największych aglomeracji, po miasteczka powiatowe, może być pewien problem z przemieszczaniem się głównymi szlakami. Korytarze bezpieczeństwa będą się tworzyć wyłącznie dla karetek […] Wozy milicji nie są natomiast uprzywilejowane. Ani mile widziane — napisano na stronie Dziewuchy Dziewuchom na Facebooku.

Dzisiaj, 26 października o 16.00 w Warszawie zaczął się oficjalny duży protest i blokada miast. Organizatorzy „Ogólnopolskiego Strajku Kobiet” zapowiadają, że na tym się nie skończy. W swoich mediach społecznościowych zapowiadają już, co dalej.

Na 26 października planowana jest blokada dużych miast Polski, nie tylko Warszawy, lecz także Katowic, Gdańska czy Wrocławia. Na środę 28 października kobiety zapowiedziały, że nie pójdą do pracy. Będą zamykane firmy i przedsiębiorstwa, aby utrudnić funkcjonowanie państwa. Natomiast w piątek 30 października planowane są masowe protesty w stolicy pod hasłem „marsz na Warszawę”.

A wy bierzecie udział w planowanych strajkach i protestach? Co o tym sądzicie?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Protesty nabierają na sile.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polacy otrzymają spore wsparcie od ZUS. Nowy projekt ucieszy tysiące osób, znamy szczegóły
  2. Dorota Szelągowska zarażona koronawirusem. Okropne, z ekpią zwiedziła niemal całą Polskę
  3. Uwaga, wszyscy Polacy dostaną dziś identyczne SMSy. Już znamy ich treść
  4. Od dziś nagła zmiana w całym kraju. Decyzja zapadła, wszyscy muszą się dostosować
  5. Poważne zmiany w obostrzeniach dla tysięcy Polaków. Rząd wprowadził wyjątek
  6. Ktoś w Wiadomościach TVP będzie miał kłopoty. Wpadka dziennikarzy, niechcący uderzyli w niewłaściwą osobę
  7. Media podały przecieki z rządu o zakazie przemieszczenia i „odwołaniu” Bożego Narodzenia. DGP pisze o szykowaniu się na pełny lockdown

Źródła: facebook.com, wiadomosci.gazeta.pl