Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Stała się ofiarą przemocy domowej. Ze strachu przed synem zamyka pokój na klucz
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 03.11.2019 15:25

Stała się ofiarą przemocy domowej. Ze strachu przed synem zamyka pokój na klucz

kobieta
instagram.com/austinbirthphotos

Przemoc we własnym domu. Matka próbowała ratować życie synowi. Przypieczętowała tym własny los. Teraz boi pokazywać się szesnastoletniemu synowi na oczy. Schodzi mu z drogi, zamyka przed nim drzwi. Jest przerażona i sterroryzowana, ale uważa, że nie zasługuje na pomoc. Obraźliwe słowa syna odcisnęły na niej swoje piętno. Maria już długo nie wytrzyma.

Historia Marii jest skomplikowana i tragiczna. Kobieta nie miała dobrego małżeństwa, a przebieg jej macierzyństwa jest jeszcze gorszy. Ta mama nie potrafi nawet zebrać się, by obwinić syna za jego czyny. Sterroryzowana kobieta uważa, że to jej wina. Jest przekonana, że źle wychowała syna i dlatego jej jedyne dziecko jest, jakie jest.

Przemoc w rodzinie

Małżeństwo Marii nie było kolorowe. Przez kilkanaście lat była związana z mężczyzną, który znęcał się nad regularnie i okrutnie. Kobieta nie była w stanie nawet od niego uciec. Jak wielu przemocowców, był świetnym manipulatorem. Kobiecie udało się uciec od oprawcy dopiero po czterdziestce. Zmotywowała ją obecność syna. Damian miał jedenaście lat, ojciec zaczął bić i jego.

Zdesperowana mama porzuciła wszystko, by ratować życie swojego synka. Rodzinną miejscowość, bliskich. Zerwała wszystkie kontakty i postanowiła zbudować im życie na nowo. Niestety, jak się okazało, Damian mocno już przesiąkł wpływami ojca. Dla Marii najgorszy czas jej życia miał się dopiero rozpocząć.

Kiedy dziecko jest oprawcą

Kiedy Damian miał 15 lat, zaczął wyżywać się na matce. Wyzywał ją, obrażał, popychał. Potem zaczął ją regularnie bić, grozić nożem. Kobieta na noc zamyka się we własnej sypialni. Do pokoju syna nie zaglądała od miesięcy. Kobieta nie potrafi zmusić się, by powiadomić kogoś o swojej sytuacji. Obwinia siebie.

W głowie Marii to jej winą jest to, że Damian tak się zachowuje. Takie wrażenie często odnoszą ofiary przemocy domowej. Sprawcy wmawiają im, że są winne swojej sytuacji. To oczywiście nieprawda. Niezależnie od tego, jak trudne było czyjeś dzieciństwo, nic nie usprawiedliwia robienia krzywdy drugiej osobie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

mama

Ofiarą przemocy domowej pada bardzo wiele osób.

mama

Często bite osoby bronią swoich oprawców.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nietypowy pomysł Francuzów. Szafa przystosowana do ukrywania kochanka
  2. Słowa Marty Kaczyńskiej zdenerwują jej stryja? Wypowiedziała się na temat tęczy
  3. Opiekunka znęcała się nad 71-latką chorującą na Alzheimera. Tłumaczenia kobiety są wstrząsające
  4. Znana piosenkarka wylądowała w szpitalu. Wspiera ją jej nowy partner
  5. Kolejne minuty były jak horror na żywo. Właśnie ujawniono, co robiła kobieta z motorówki, gdy umierał Piotr Woźniak-Starak
  6. Krzysztof Jackowski przewiduje wielką porażkę. Ogromne zaskoczenie, przepowiedział wyniki wyborów do Sejmu

źródła: kobieta.wp.pl