Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Przerażony Tadeusz Rydzyk przekazał informacje. "Boję się o przyszłość", aż ciarki przechodzą po jego słowach
Michał Fitz
Michał Fitz 30.09.2023 12:37

Przerażony Tadeusz Rydzyk przekazał informacje. "Boję się o przyszłość", aż ciarki przechodzą po jego słowach

Rydzyk
fot. Pawel Wodzynski/East News; Tadeusz Rydzyk o wyborach

Ksiądz Tadeusz Rydzyk, znany lepiej dzięki Radio Maryja czy telewizji Trwam sam co prawda politykiem nie jest, ale lubi wypowiadać się na tematy dotyczące zarządzania państwem. Teraz przed wiernymi wypowiedział się na temat nadchodzących wyborów. Ma pewne obawy. Jakie?

Ksiądz Tadeusz Rydzyk - poglądy

Biorąc pod uwagę powołanie Tadeusza Rydzyka, nie może dziwić fakt, że opowiada się za konserwatywnymi partiami, dla których podstawową wartością jest wiara w Boga i Kościół. Nie raz był też publicznie widywany z politykami PiS, na przykład z Antonim Macierewiczem.

rydzyk i macierewicz.jpg
Ksiądz Tadeusz Rydzyk z Antonim Macierewiczem w kinie
fot. KAPiF

Sam jednak zdaje sobie sprawę z tego, że nietaktem byłoby prowadzenie kampanii w imieniu niektórych osób, dlatego z ambony nie mówi wprost o konkretnych osobach czy ugrupowaniach. Maluje jednak słowem na tyle obrazowo, że jego przekaz jest jednoznaczny.

Czarne chmury nad Tadeuszem Rydzykiem. To pierwszy taki problem od lat

Tadeusz Rydzyk zachęca do udziału w wyborach

W trakcie ostatniego wystąpienia Tadeusz Rydzyk znów postanowił nawiązać do polityki. Zaapelował do wiernych, by wypełnili swój obywatelski obowiązek i poszli na wybory. Zasugerował im, by wybierali po katolicku, czyli wskazywali na karcie tych, którzy już swoje obietnice uwiarygodnili czynami.

Co więcej, niejako nawiązując do wypływających ostatnio afer, wspomniał, że nie ma osób bezgrzesznych. Mimo to należy wybierać tych, którzy starają zachowywać się godnie. 

Ksiądz Tadeusz Rydzyk ma obawy przed wyborami

Oprócz tego, że Rydzyk zasugerował, na kogo powinno się zagłosować, nawiązał też do tych, których nazwiska powinno się stanowczo na karcie wyborczej omijać. Wspomniał przy tym o tych, “którzy kolaborują z wrogami Polski”.

Przy okazji wyraził też swoje obawy, związane z potencjalnymi wynikami wyborów. Jeśli wygrają nie ci, których uważa za słusznych, według niego będzie bardzo źle. Trzeba przyznać, że duchowny tak opakował swoje przesłanie w słowa, że wierni aż mogli mieć ciarki.

Możemy się już nie podnieść przez wiele lat. Będzie zniewolenie na własne życzenie

rydzykk.jpg
Ksiądz Tadeusz Rydzyk w trakcie przemówienia
fot. KAPiF

Źródło: Super Express

1. Polka weszła na porodówkę i zamarła. Najgorsze było wprost na przeciw niej

2. Polki masowo popełniły błąd zagrażający ich dziecku.  Dotyczy niemal każdego, trzeba działać szybko

Tagi: rydzyk
Czy Tadeusz Rydzyk miał święcenia i jest księdzem? Ujawniamy tajemnice redemptorysty
wtv
wtv.pl
Od jakiegoś czasu głośno jest o petycji kanadyjczyka polskiego pochodzenia, Thomasa Lukaszuka. Udało mu się zebrać już ponad 160 tysięcy osób, sprzeciwiających się politycznej działalności duchownego. Niedługo później okazało się, że Rydzyk prowadzi w Kanadzie intratne biznesy.- Zaskoczyło mnie, że w Kanadzie duchowny może założyć podmioty gospodarcze, które zajmują się zbieraniem pieniędzy. Przecież Kościół zbiera tu pieniądze bezpośrednio, np. na tacę lub poprzez specjalne przedsięwzięcia. A żeby jeszcze zakonnik był we władzach tego typu organizacji pozakościelnej? Tutaj to raczej nietypowe, zwłaszcza jeśli chodzi o księży z obcych krajów - cytuje Lukaszuka Onet.Autor petycji nie jest pierwszym, zadającym pytania o szczegóły i etykę pracy redeptorysty. Nie od dziś pojawiają się pytania o to, czy duchowny w ogóle jest księdzem kościoła katolickiego.Tadeusz Rydzyk wzbudza kontrowersje, ale jest księdzem kościoł katolickiegoRydzyk wywodzi się ze Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela. Zostało założone przez świętego Alfonsa Liguori w 1732 roku. Z założenia celem redemptorystów jest niesienie pomocy religijnej ludziom ubogim duchowo i materialnie. Odpowiedź na zadanie uprzednio pytanie jest oczywista - tak, Rydzyk podlega papieżowi i jest księdzem. Ale nie oznacza to, że Franciszek popiera podejmowane przez niego działania.Tego dnia warunki atmosferyczne nakazywały szczególną ostrożność. Wideorejestrator z radiowozu wykazał, że mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o aż 100 km/h. Dyrektor Radio Maryja ukończył Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów w Tuchowie. Studiował teologię biblijną na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Złożył wieczyste śluby zakonne i przyjął święcenia kapłańskie w roku 1971. Początkowo pracował jako katecheta i duszpasterz akademicki. Przez 5 lat pracował w żeńskim klasztorze w Oberstaufen. Dzięki pobytowi za granicą, nawiązał współpracę z rozgłośnią radiową Radio Maria International w Baldersztan.W 2017 roku “Wprost” podjęło próbę oszacowania jego majątku. Okazało się, że gdyby 11 mln zł zysku netto wypracowanych przez biznesy zarządzane przez ojca Tadeusza zestawić z wynikami spółek z podobnej branży, to majątek tego redemptorysty wyniósłby około 339 mln zł i dawałoby mu to 83 pozycję na liście 100 najbogatszych Polaków wg. Wprost.
Czytaj dalej
Donald Tusk uderzył w Kościół i o. Rydzyka. Redemptorystę nazwał "aparatczykiem"
Donald Tusk
Donald Tusk
Donald Tusk zdradził swoje plany na radykalne zmiany po wygranych wyborach parlamentarnych i mocno uderzył w sympatyzujący z obecną władzą Kościół. Lider Platformy Obywatelskiej zadeklarował bowiem, że natychmiast gdy dojdzie do władzy przeprowadzi proces oddzielenia Kościoła od państwa. Przy okazji nie omieszkał wbić szpilki o. Tadeuszowi Rydzykowi.Donald Tusk coraz śmielej mówi o swoich powyborczych planach. Ostatnio w programie Moniki Olejnik "Kropka nad i" zdradził, że o wiele bardziej niż prezydenturą zainteresowany jest ponownym objęciem fotela premiera, a także zaapelował do opozycji o stworzenie wspólnej listy do parlamentu.Jednocześnie prowadzi dynamiczną pre-kampanię jeżdżąc po Polsce i spotykając się z potencjalnymi wyborcami, w rozmowach z którymi punktuje obecną władzę. To nie podoba się m.in. premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, który oskarża lidera PO o kłamstwa.
Czytaj dalej