Rozrywka.Lelum.pl

fot. youtube.com/OnCam Entertainment, carolynabooth z Pixabay/canva.com

Przez szklane okienko w trumnie zobaczyli, jak zwłoki się ruszają. Historia krąży po sieci do dziś

27 Stycznia 2023

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Pogrzeb zbliżał się do końca. Trumna była już w dole, kiedy przez niewielkie okienko żałobnicy zauważyli ruch. Ten widok mógł przyprawić o zawał, nagranie szybko rozniosło się po sieci.

Pogrzeb zbliżał się do końca. Trumna była już w dole, kiedy przez niewielkie okienko żałobnicy zauważyli ruch. Ten widok mógł przyprawić o zawał, nagranie szybko rozniosło się po sieci.

Nagranie z pogrzebu z Manado w Indonezji w jedną chwilę stało się wiralem. Wywoływało niepokój i lodowate dreszcze, jednak to nic w porównaniu z tym, co przeżyli żałobnicy, którzy tamtego dnia żegnali swojego bliskiego. Nikt nie spodziewał się, że niewielkie okienko w trumnie ujawni tak przerażający obraz.

Trumna była już w dole, nagle w okienku pokazała się dłoń. Nagranie z pogrzebu przyprawia o dreszcze

Był prawie koniec pogrzebu. Najbliżsi stali nad dołem, do którego przed chwilą złożono trumnę. Na ich twarzach malowała się rozpacz i smutek, w tle kapłan recytował modlitwę. Nie wiadomo, dlaczego zdecydowali się na trumnę z niewielkim, prostokątnym wizjerem — pewne jest natomiast, że chwilę później mogli tego pożałować.

W pewnym momencie wszyscy mogli zauważyć, jak za okienkiem przesuwa się biały kształt. I choć kształty były zamazane, przypominał on palce dłoni. Nagranie z tego porażającego incydentu szybko zostało określone, jako „machający nieboszczyk”.

W internecie natychmiast pojawiły się też obawy, że osoba została pochowana żywcem — przecież tego typu historii z całego świata znamy całe mnóstwo. Wiele osób zarzucało też, że nagranie jest dziwacznym przejawem czarnego humoru i zwyczajnym żartem.

Okazuje się jednak, że „machający nieboszczyk” i ruchy uchwycone w trumnie są… naturalnym zjawiskiem, które jeszcze do niedawna nie było znane nauce. Badanie z 2019 roku, którego autorami są naukowcy z Central Queensland University w Australii udowadnia, że zwłoki mogą się ruszać bez ingerencji z zewnątrz i to… nawet do roku po zgonie!

Zdaniem badaczy winę mają ponosić m.in. procesy gnilne, które powodują, że w ciele zbierają się gazy. Pod dużym ciśnieniem mogą wpływać na ruchy „martwych” kończyn. Innym powodem wyraźnych, a nawet gwałtownych ruchów kończyn może być proces schnięcia wiązadeł.

Doskonałym przykładem może być eksperyment Alyson Wilson. Naukowiec robiła zdjęcia ciału dawcy przez 17 miesięcy co pół godziny. Zestawiwszy fotografie można łatwo zauważyć, że zwłoki ewidentnie się ruszały, a najbardziej ruchliwymi częściami ciała były właśnie ręce.

Trzeba jednak przyznać, że nawet najbardziej logiczne wyjaśnienie w żaden sposób nie odbiera nagraniu poczucia grozy.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Przeraźliwy krzyk i krew w PnŚ, nagle zakończono transmisję. O tym wydaniu nigdy nie zapomnimy
  2. Weszła do kościoła i dopuściła się porażającego czynu. Parafia pilnie szuka kobiety
  3. Cleo zdradziła, dlaczego zawsze nosi spięte włosy. Powód zdumiewa

Źródło: Gazeta.pl, natemat.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Piotr Gąsowski rzadko wspomina o ojcu. Teraz zrobił wyjątek, ich relacja jest naprawdę wyjątkowa
Czytaj więcej >

Nowości

Najpierw informacja o śmierci, teraz kolejne złe wieści. Słowa pracownicy baru z "Kuchennych rewolucji" niepokoją
Czytaj więcej >

Nowości

Dramat bohatera "Chłopaków do wzięcia", od dziecka żył w cieniu wyniszczającej choroby
Czytaj więcej >

Nowości

Przykry widok. Bożena z "Sanatorium miłości" nie odnalazła szczęścia po programie. Gorzkie słowa o miłości
Czytaj więcej >

Nowości

Smutek i wielkie pożegnanie. Widzowie nie mogą przeżyć odejścia gwiazdy Hell’s Kitchen
Czytaj więcej >

Nowości

Majka Jeżowska była na weselu Agaty Młynarskiej. Po 9 latach ujawniła, co tam się działo
Czytaj więcej >
Aleksandra Gadzińska

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]