Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Pamiętacie ”Pszczółkę Maję”? Polskie dzieci mogą oglądać ją od ponad 40 lat
Karol Osiński
Karol Osiński 21.09.2020 17:08

Pamiętacie ”Pszczółkę Maję”? Polskie dzieci mogą oglądać ją od ponad 40 lat

pszczółka maja
kadr z bajki „Pszczółka Maja”

Pszczółka Maja gości na ekranach polskich telewizorów od ponad 40 lat. W tym czasie udało jej się zaskarbić sympatię wielu Polaków. Do dziś ludzie z wielką przyjemnością wracają pamięcią do wspomnień związanych z sympatyczną pszczółką i jej przyjaciółmi. W dzisiejszych czasach dzieci również bardzo chętnie oglądają Maję. A jak ty, wspominasz tę bajkę?

Pszczółka Maja w Polskich domach pojawia się równie często co jeszcze przed laty. Rodzice bardzo chętnie pokazują swoim pociechom bajkę, która towarzyszyła im w czasach dzieciństwa. W Polsce bardzo pozytywnie kojarzy się także piosenka Zbigniewa Wodeckiego, która zaprasza do oglądania przygód pszczółki i jej przyjaciół.

Pszczółka Maja do dziś gości w Polskich domach

Wielu ludzi myśli, że Pszczółka Maja od dawna przestała odwiedzać polskie domy. Nic z tych rzeczy. Dzieci dalej mogą śledzić losy Mai i jej przyjaciół na kanałach Jim Jam oraz TVP ABC. To już ponad 40 lat, kiedy Maja gości na ekranach polskich telewizorów. Jej pierwsza emisja w naszym kraju miała miejsce 26 grudnia 1979 roku i od pierwszego odcinka stała się niesamowicie popularna.

W bajce poza pszczółką występują takie postacie jak: truteń Gucio, pajęczyca Tekla, konik polny Filip, mysz Aleksander, czy mucha Bzyk. Oczywiście jest ich o wiele więcej, jednak wymienione są zdecydowanie najpopularniejszymi.

Jak powstała Pszczółka Maja?

Pszczółka Maja jest serialem produkcji niemiecko-austriacko-japońskiej. Składa się z dwóch serii, na które przypadają po 52 odcinki. Poza tym, że dostarczał mnóstwo rozrywki dzieciom oraz niejednokrotnie dorosłym, przemycał także mnóstwo wiedzy przyrodniczej, mimo że nie działo się tak bezpośrednio.

Dzieci miały niesamowicie dużo wrażeń, które wychodziły na zdecydowany plus. Do bajek takich jak Pszczółka Maja wraca się z czystą przyjemnością. Ludzie bardzo często gromadzili się całymi rodzinami przed telewizorem, by wraz ze swoimi dziećmi śledzić losy bohaterów bajki, a następnie dzielić się wrażeniami. Nie da się ukryć, że Maja jest wyjątkowa. A jak Ty wspominasz tę bajkę?