Rozrywka.Lelum.pl

fot. screen z programu ,,Pytanie na śniadanie”

Izabella Krzan zaliczyła wpadkę w ,,Pytaniu na śniadanie”. Poszło o pingwiny

9 Marca 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Program

Program

Jedno z ostatnich wydań Pytania na śniadanie zapadnie w pamięci Izie Krzan na długi czas. Podobnie jak jej fanom, którzy wyłapali błąd prowadzącej. Takich rzeczy uczą w podstawówce, jednak prawdopodobnie ta wiedza umknęła następczyni Marzeny Rogalskiej.

Izabella Krzan zaliczyła wpadkę w programie Pytanie na śniadanie

W jednym z wydań programu Pytanie na śniadanie doszło do kuriozalnej wpadki Izabelli Krzan. Jednym z tematów dzisiejszych rozmów w śniadaniówce Telewizji Polskiej było życie pingwinów cesarskich, występujących m.in. na Antarktydzie. Zaproszony do studia gość z pasją i wyraźnym zainteresowaniem opowiadał o tych wyjątkowych ptakach, jednak to właśnie sytuacja związana z prowadzącą była gwoździem dzisiejszego programu.

Z uwagi na konieczność nawiązania kontaktu z gościem Izabella Krzan postanowiła wypowiedzieć się na temat pingwinów i wykazać się swoją wiedzą na ich temat. Niestety okazało się, że jest ona praktycznie zerowa, a przynajmniej błędna. Prowadząca zaliczyła wpadkę, którą mogłyby wyłapać nawet dzieci ze szkoły podstawowej:

Pingwiny są nurkami i świetnie pływają […] Tak, na przykład pingwiny przylądkowe potrafią zanurkować 130 metrów i złowić rybki, jakich żadne inne ptaki nie są w stanie złowić z wody. Są w stanie przetrwać pod wodą 2,5 minuty […]– powiedziała Izabella Krzan.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

W międzyczasie widocznie zdziwiony Tomasz Kammel zapytał z niedowierzaniem prowadzącej, o wspomniane 130 metrów, jednak zainteresowana kontynuowała swój wywód. Reasumując Izabella Krzan stwierdziła, że woda sięga -60 stopni Celsjusza, a jej głębokość sięga 130 metrów.

A tak ku sprostowaniu i wyjaśnieniu sytuacji. Temperatura wrzenia wody wynosi ok. 99,7 stopni Celsjusza, a topnienia 0. Jeżeli spadnie poniżej zera, wówczas staje się lodem, czyli ciałem stałym, natomiast powyżej 100 staje się parą.

Zmiany w Pytaniu na śniadanie

Pytanie na śniadanie w ostatnim czasie jest jednym z najczęściej opisywanych programów śniadaniowych i nie można się temu dziwić. W śniadaniówce Telewizji Polskiej doszło do wielu zmian. Najpierw producenci postanowili zmienić partnerkę Tomaszowi Wolnemu. Po odejściu Marceliny Zawadzkiej została nią Magdalena Opczowska, jednak para nie znalazła wspólnego języka.

Niedługo po tym, doszło do zdecydowanie większej i szokującej zmiany. Mowa oczywiście o rezygnacji Marzeny Rogalskiej z pracy w TVP , która oparła swoją decyzję o strajk mediów, który wydarzył się 10 lutego.

Równie wielki szum zrobił fakt, że Tomasz Kammel, który przez wiele lat pracował u boku Rogalskiej nie pożegnał jej oficjalnie. Dzień po tej sytuacji ogłoszono, że nową prowadzącą zostanie właśnie Izabella Krzan.

Zobacz zdjęcia:

Pytanie na śniadanie

Iza Krzan zaliczyła wpadkę podczas jednego z ostatnich wydań programu Pytanie na śniadanie.

Pytanie na śniadanie

Prowadząca stwierdziła, że pingwiny cesarskie mogą nurkować do 130 metrów, a temperatura wody sięga -60 stopni Celsujsza.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: plotek.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Programy

"Pytanie na śniadanie": Łukasz Nowicki nie wytrzymał, gość był żywą kopią legendy polskiej muzyki. Usłyszał odpowiedź i zamarł
Czytaj więcej >

Programy

Przykry widok pod sklepem Więcławskiej z "Rancza". Jaki los czeka kultową ławeczkę?
Czytaj więcej >

Programy

"Rolnicy. Podlasie": nowe wieści o Emilce, Andrzeju i Gienku, pojawiły się problemy
Czytaj więcej >

Programy

"Pytanie na śniadanie": Słowa gościa wywołały obrzydzenie u Tomasza Kammela. "Nie chcę tego słuchać!"
Czytaj więcej >

Programy

Mariusz z "Chłopaków do wzięcia" nagle zniknął. Dziś jest nie do poznania, ostatnie zdjęcie zdradza wszystko
Czytaj więcej >

Programy

Pogodynka w "Pytaniu na śniadanie" chyba się nie wyspała. Nagle wybiegła z kadru. "Ja uciekam"
Czytaj więcej >
Karol Osiński

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​[email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]