Rozrywka.Lelum.pl

fot. lelum.pl

Ministerstwo zapowiada wielkie zmiany. Rodzice zachwyceni, w życie wejdzie nowy zakaz

21 Września 2020

Autor tekstu:

Natalia Andrejuk

Rodzice będą z pewnością zachwyceni tą wiadomością. Niektórzy z nich już skaczą z radości na samą myśl. Ministerstwo zapowiedziało bardzo istotne zmiany, a wszystko za sprawą zakazu, który ma wejść w życie. Zmieni bardzo wiele, a każdy z nas będzie musiał się dostosować. Znacząco zaostrzono niektóre przepisy.

Rodzice będą z pewnością zachwyceni tą wiadomością. Niektórzy z nich już skaczą z radości na samą myśl. Ministerstwo zapowiedziało bardzo istotne zmiany, a wszystko za sprawą zakazu, który ma wejść w życie. Zmieni bardzo wiele, a każdy z nas będzie musiał się dostosować. Znacząco zaostrzono niektóre przepisy.

Rodzice mają duże powody do radości z powodu nowego rozporządzenia ministerstwa, które już zostało zapowiedziane w projekcie nowelizacji. Chodzi o dwie, bardzo ważne rzeczy, wszystko z myślą o najmłodszych. Jak się okazuje, z telewizji zniknie jedna rzecz. Wielu może się zdziwić, na wieść o takich zmianach.

Rodzice będą zachwyceni zmianą

Jak informuje nas portal wirtualnemedia.pl Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało projekt nowelizacji ustawy dotyczącej Ustawy o Radiofonii i Telewizji. Resort chce, żeby na ekranach naszych telewizorów pojawiły się nowe, dodatkowe oznaczenia, które będą wskazywać na typy nieodpowiednich treści.

W przedstawionym projekcie możemy przeczytać, że „w przypadku występowania treści mogących mieć negatywny wpływ na prawidłowy fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich” nadawcy będą mieli obowiązek umieszczać odpowiednie symbole adekwatne do rodzaju treści, które przedstawiają.

— Rozporządzenie to określając m.in. wzory symboli graficznych (w tym nowych symboli oznaczających szkodliwe treści), powinno brać pod uwagę nowe możliwości techniczne przekazywania informacji odbiorcom. Właściwe wydaje się rozważenie umieszczania stosownych oznaczeń — informacji o treściach […] — czytamy w uzasadnieniu nowelizacji.

  1. Niewielu wie, że Jarosław Jakimowicz ma syna. Szczegóły ich relacji zaskakują, głos zabrała b. żona twarzy TVP Info

Zakaz reklamowania niezdrowej żywności

Dodatkowo zaostrzono przepisy dotyczące reklamowania niezdrowej żywności przy programach, serialach i filmach dla dzieci. Wprowadzono całkowity zakaz emitowania spotów, które propagują podobne rzeczy. Dotyczy on audycji skierowanych do widzów poniżej 12 roku życia. Do tej pory obowiązywało tylko zachęcanie nadawców do nieemitowania takich reklam.

— Przekazy handlowe dotyczące środków spożywczych, w tym napojów zawierających przynajmniej jeden składnik, którego spożycie w nadmiernych ilościach w codziennej diecie jest niewskazane, nie mogą być umieszczane przed audycjami, które ze względu na porę nadawania i treść są skierowane głównie do dzieci w wieku do 12 lat, w trakcie ich trwania oraz po ich zakończeniu — czytamy w projekcie.

Co myślicie o tym projekcie?

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ministerstwo

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego opublikowało projekt nowelizacji ustawy dotyczącej Ustawy o Radiofonii i Telewizji. Nadchodzą ogromne zmiany.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zatrważające wieści z Auschwitz. Turyści nie mogli uwierzyć własnym oczom. Przechodzi ludzkie pojęcie
  2. Nie wytrzymała widoku starej kuchni mamy. W miesiąc, za śmieszne pieniądze sama ją wyremontowała

Źródło: wirtualnemedia.pl

Tagi:

Podobne artykuły

Nowości

Dorota Szelągowska prowadziła "Pytanie na śniadanie" na silnych lekach. W pewnym momencie do studia wkroczył psycholog
Czytaj więcej >

Nowości

Wszyscy znają ją jako Violetkę z "Ranczo". Aktorka pokazała męża i dzieci
Czytaj więcej >

Nowości

Ludzie na stadionie przecierali oczy. Tak Anna Lewandowska wystylizowała się na mecz z Albanią
Czytaj więcej >

Nowości

Iza Krzan zgasiła Norbiego na wizji. Złapał ją za rękę, jego reakcja mówi wszystko
Czytaj więcej >

Nowości

Media ujawniają, że aktorka "Na dobre i na złe" jest w ciąży z gwiazdorem "M jak miłość". Płyną gratulacje
Czytaj więcej >

Nowości

"Nasz nowy dom": Przemek Oślak remontował wiele zrujnowanych domów, ale czegoś takiego jeszcze nie widział
Czytaj więcej >
Natalia Andrejuk

Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​[email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]