Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Rodzina przekazała tragiczną wiadomość. Nie żyje bohater, Polacy we łzach
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 04.09.2020 19:03

Rodzina przekazała tragiczną wiadomość. Nie żyje bohater, Polacy we łzach

Chick Vennera
fot. lelum.pl

Rodzina przekazała bardzo smutną wiadomość: nie żyje Mirosław Kunikowski

Mirosław Kunikowski urodził się w 1929 roku w Warszawie. Walczył w Powstaniu Warszawskim, był żołnierzem zgrupowania Żywiciel, w którym walczył pod pseudonimem Sokół. Był więźniem obozów jenieckich, później więźniem stalinowskim.

Msza pogrzebowa odbędzie się w środę 9 września 2020 roku o godzinie 13.00 w kościele św. Stanisława Kostki, ul. Hozjusza 2, po czym nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Starych Powązkach o godzinie 14.30 od bramy VI (ul. Ostroroga).

Rodzina przekazała bardzo smutną wiadomość. Zmarł wybitny Polak, niezwykła postać, bohater i zasłużony obywatel, honorowany przez prezydenta Polski, oraz prezydenta Warszawy. Jego odejście zasmuciło wielu. Mężczyzna zmarł śmiercią naturalną, miał 91 lat.

Nie żyje Mirosław Kunikowski, o jego śmierci poinformowała rodzina. Urodził się w 1929 roku w Warszawie. Był bohaterem wojennym, a także bardzo uzdolnionym projektantem- energetykiem.

Kim był Mirosław Kunikowski?

Młode lata jego młodości przypadły na II wojnę światową. Podczas okupacji uczestniczył w tajnych kompletach, gdzie zdobywał wiedzę. Później po latach represji miał możliwość się wykształcić. Był wybitnym inżynierem – projektantem energetyki, współtwórcą reaktora Maria w Świdniku.

Mirosław Kunikowski brał udział w licznych projektach. Wspomnienia jego życia, a przede wszystkim okresu Powstania Warszawskiego zostały nagrane i zapisane przez twórców projektu Muzeum Powstania Warszawskiego Archiwum Historii Mówionej.

ZOBACZ ZDJĘCIE: