Rozrywka.Lelum.pl > Nowości > Nie żyje Trevor Peacock, aktor grał w ,,Hotelu Babylon”. Smutną wiadomość przekazała rodzina
Karol Osiński
Karol Osiński 09.03.2021 15:20

Nie żyje Trevor Peacock, aktor grał w ,,Hotelu Babylon”. Smutną wiadomość przekazała rodzina

mama
Image by dozemode from Pixabay

Nie żyje znany z serialu Hotel Babylon brytyjski aktor Trevor Peacock. Wiadomość o jego śmierci przekazała rodzina zmarłego. Artysta przez lata zmagał się z demencją, która znacznie wpłynęła na pogorszenie jego stanu zdrowia. Zmarł w wieku 89 lat.

Trevor Peacock grał w wielu znany serialach, jednak największą popularność przyniosły mu udziały w sitcomach prezentowanych przez stację telewizyjną BBC. Rodzina wyraziła ogromny smutek z powodu śmierci aktora.

Nie żyje Trevor Peacock

Treavor Peackok przez lata występował jako aktor telewizyjny kojarzony przede wszystkim z wielu brytyjskich seriali. Bardzo dużą rozpoznawalność przyniosła mu rola w popularnym serialu Hotel Babylon, który emitowany był także w naszym kraju 4 pełne serie Hotelu Babylon zostały wyemitowane przez TVN Style, natomiast TVP 2 puściła 1 serię produkcji.

Rodzina przekazała, że aktor od wielu lat znajdował się w ciężkim stanie zdrowotnym. Zmagał się z demencją, która sprawiła, że zdecydowanie podupadł na zdrowiu. Ostatecznie okazało się, że główną przyczyną jego śmierci była choroba, która powiązała się z demencją aktora.

Trevor Peacock, aktor, pisarz i autor tekstów piosenek, odszedł w wieku 89 lat nad ranem 8 marca 2021 roku. Trevor cierpiał na demencję – czytamy w oświadczeniu rodziny aktora.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Za pośrednictwem Twittera pożegnała go także aktorka Dawn French, która miała przyjemność występować u boku Peacocka w sitcomie Pastor na obcasach. Jego kariera zawodowa była bogata nie tylko ze względu na liczne role aktorskie, ale również dzięki licznym tekstom i utworom, których pisaniem zajmował się na co dzień. Światowa publiczność artystyczna straciła wielką osobistość.

Kim był Trevor Peacock?

Treavor Peacock urodził się w 1931 roku w Londynie. Początkowo skupiał się głównie na karierze piosenkarza, jednak później postanowił zostać aktorem. Swoje zmagania zawodowe rozpoczął w latach 60.

Fani mogą kojarzyć go z takich seriali jak, m.in.: EastEnders, Pastor na obcasach, Madame Bovary, The Old Curiosity Shop, Wish Me Luck, Jonathan Creek, czy wcześniej wspomniany Hotel Babylon.

Co więcej, Peacock zajmował siętakże pisaniem sztuk teatralnych, tekstów piosenek oraz, a także występował na deskach wielu teatrów. Choroba aktora sprawiła, że musiał zrezygnować z życia zawodowego.

Niestety to nie pierwsza smutna informacja, którą podajemy na przestrzeni kilku ostatnich dni. Dzisiaj informowaliśmy także o śmierci aktora Tony’ego Hendry. Więcej na ten temat przeczytacie >tutaj<.

Zobacz zdjęcie:

We’re saddened to hear of the death of actor Trevor Peacock. pic.twitter.com/YKPYl91k1m

— BBC Press Office (@bbcpress) March 9, 2021

Zmarł aktor Trevor Peacock. Miał 89 lat.

???? Night Trev. I love you. pic.twitter.com/17sXcpVDhI

— Dawn French ???? (@Dawn_French) March 9, 2021

Za pośrednictwem Twittera pożegnała go znana aktorka komediowa Dawn French.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: radiozet.pl